Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zawory


__Robert__

Rekomendowane odpowiedzi

jest maksymalnie wsuniety do srodka cylindra, sprezynka jest maksymalnie scisnieta. zawory sie otwieraja w dol, jest to spowodowane prostym faktem, ze gdyby sie uchylaly do gory, na zewnatrz cylindra, to w czasie wybuchu mieszanki zawor przestrzelilby maske :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na moje pytania.

Posiadam Meganke 1.6 8V z silnikiem K7M.

Jakie powinny byc ustawione luzy na zaworach ssącym i wydechowym dla tego rodzaju silnika? Ja ustawione mam na ssącym 0,20mm a na wydechowym 0,25 mm. Czy te luzy mogą być?

Czy inne luzy ustawia sie jeśli samochód posiada instalacje gazowa i inne jeśli takowej nie ma?

Czy ma znaczenie kolejność regulacji zaworów? Jeśli tak to jaka ona powinna być w moim przypadku?

 

Pozdrawiam

skrzacik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś mieć:

- zawór dolotowy: 0,10 do 0,15 mm

- zawór wylotowy:

- nowy: 0,20 do 0,25 mm

- używany: 0,25 do 0,30 mm

 

zaworja1.jpg

 

Czy inne luzy ustawia sie jeśli samochód posiada instalacje gazowa i inne jeśli takowej nie ma?
nie słyszałem o czymś takim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja w swojej Renówce kompletnie nie mogę dojść do ładu z zaworami.Mam silnik 1.4 8V z 1996 roku,zawory pracują bardzo głośno, mimo regulacji i ustawiania 0,1 ssący i 0,15 wydech odczuwalny jest spadek mocy a zawory jak grały tak grają.Dodam że porównywałem pracę zaworów z inną Megamką 1,4 i moja jest głośna.Mam już na liczniku prawie 200tyś km.(o ile nie był cofany).Co można jeszcze zrobić w tym temacie?Jest to jedyna rzecz która mnie złości w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się,luz powinien być 0,1 ssący i 0,25 wydech,ale przy takim ustawieniu mój silnik chodzi jak stary diesel.Ustawiłem więc trochę ciaśniej ssące na ciasne 0,1 a wydechy na 0,15 ale to też nic nie pomogło. :-/ Zauważyłem że na styku zaworu z dźwignią przerwa ta nie jest równa ma 0,25 ale bliżej krawędzi można śmiało włożyć szczelinomierz 0,30,być może są już wyrobione dźwignie zaworów.Szkoda że ta wersja silnika niema hydraulicznej regulacji.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Odgrzeje trochę temat.W moim silniku po wymianie rozrządu zaczeło troche popukiwać w okolicach pokrywy zaworów.Mechanik podpowiedział mi że to popychacz hydrauliczny ?!! ktorego mój silnik nie posiada hehehe.Chciałbym się dowiedzieć jaki jest mniej więcej koszt ustawiania zaworów w silniku F3R.Te płytki które są potrzebne trzeba zakupić we wlasnym zakresie czy mechanicy posiadają takie cudeńka.I jeszcze jedno pytanie czy po wymianie rozrządu mogą się ujawniać jakieś luzy na zaworach których wczesniej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szybkie pytanie ! jeżeli zawory dolotowe sa ustawione na 0,15 a wylotowe na 0,25 i nadal stukają to są do wymiany dźwignie zaworowe ? stukają przy ręcznym poruszaniu dźwignią nie wspomne już przy odpalonym silniku <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!