Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

regulacja lampy ksenon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w minionym tyg.byłem na stacji diagnostycznej ustawić światła lewe ok lekka korekta w dół i ok a prawe niestety nie można podnieś,brakuje nie dużo ale w nocy zauważalne.Co widzę to prawy reflektor był wyjmowany nie wiem czy przy wymianie rozrządu jest taka potrzeba?czy po prostu z innej sytuacji.Kręcąc regulacją odbłyśnik obniża się,podnosi się ale nie wystarczająco w momencie gdy się zatrzyma można jeszcze obrócić pokrętłem około 2a obroty i zaczyna prztykać(chyba jakaś zapatka czy blokada)w momencie wł.świateł ksenony się poziomują lecz prawy świeci niżej,moje pytanie -co tam można się spodziewać?i czy ewentualnie można w jakiś sposób bez znacznej rozbiórki auta wyjąć ten mechanizm którym się reguluje?

przyglądając się dalej widzę,że jeśli popuszczę górną śrubę mocującą reflektor jest całkiem możliwe że pódzie on w całości lekko do góry może około2mm.Boję się cokolwiek ruszać bo nie wiem jak to tam wszystko jest skręcone żeby czegoś nie oberwać.

Na koniec zapytam jeszcze bo gdzieś trafiłem temat że podczas podnoszenia auta lewarkiem trzeba coś rozłączać w kołach jaakieś wtyczki do czujników itp.czy to faktycznie tak jest czy ktoś gdzieś przesadził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozpinaniem chyba ktoś przesadził. Sprowadzało by się to do obowiązku rozpinania czujników przy zwykłej wymianie opon, a to byłaby ostra głupota. Już widzę Panów wulkanizatorów jak im się chce rozpinać jakieś czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w normalny sposób podiełem się sam demontarzu zderzaka co jest bardzo proste(już teraz)później wykręciłem reflektor,co się okazało to końcówka silniczka z kulką po prostu nie była na swoim miejscu,wcisnełem złożyłem i działa,wczoraj wzrokowa regulacja na drzwich garażu a dziś na stacji diagnostycznej.Przy okazji zobaczyłem sobie żarówkę ksenon :) powoli zaczynam poznawać te autko :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Położenie soczewki (góra dół ) reguluje się to śrubką widoczną z góry - patrząc z góry na lampę? Pytam ponieważ lewy xenon świeci mi za nisko po samopoziomowaniu się.

 

Pozdrawiam attie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!