Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LOW BATTERY podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem przygodę, która mi podniosła ciśnienie na kilka godzin. jeździłem w Czechach po krętych, stromych drogach i w pewnym momencie jazdy zapaliła się na sekundę LOW BATTERY + STOP + sygnał dźwiękowy. po jakichś 2 sekundach jeszcze raz i znowu kolejny raz.

piszę gdzie jeździłem, bo sytuacja miała miejsce podczas stromego (12%) podjeżdżania na V biegu przy jakichś 1600-1800 RPM. po redukcji na IV jak obroty wzrosły lekko powyżej 2000 RPM sytuacja się już nie powtórzyła. w sumie zrobiłem tego dnia 450 km i tylko raz mi się taka sytuacja przytrafiła. lekko się spłoszyłem, ale:

1) poczytałem, że to może być wina alternatora

2) jeśli to z alternatora, to wygląda mi na zużycie/zawieszanie szczotek lub zużycie rotora.

 

myślałem też o chwilowym braku naciągu paska, ale wyprowadzono mnie z tego myślenia sugerując, że wtedy napinacz musiałby być uszkodzony.

 

pytanie - czy ktoś miał podobny przypadek i robił coś z altkiem - czyszczenie, wymiana szczotek etc. nie lubię takich zaskakiwań więc chciałem coś z tym zrobić.

 

czytałem na forum tematy "LOW BATTERY", ale to prawie same przypadki, że silnik się nie uruchamiał lub nie związane z moim przypadkiem.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przedwczoraj też mi się to przytrafiło. Raz jest komunikat brak ładowania raz nie ma.

U siebie obstawiam zużyte szczotki - bo w sytuacji jak wyświetla komunikat czerwony STOP + ikonka akumulatora - czyli brak ładowania - wystarczy lekko puknąć w obudowę alternatora i wszystko wraca do normy do następnego razu.

Dzisiaj wyjazd - po prowrocie mam plan wymontować alternator i zobaczyć co i jak. Bo oprócz zużytych szczotek mógł się wytrzeć pierścień.

Szczotki w necie widziałem po ok. 4zł - więc może to będzie najtańsza naprawa w scenicu jak dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem ,wpierw smród spalenizny spod maski potem LOW BATTERY na wyświetlaczu.Dzwonie do swojego mechanika a on ,że alternator (szczotki zawieszenie wirnika) dlatego nie ładuje.Okazało się coś innego główne koło pasowe metalowo gumowe.Po prostu guma się ukręciła i koło się ślizgało.Koszt wymiany około 150 zł 30 min roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy sprawa się wyjaśniła? Bo ja jeżdżę z tym komunikatem od kilku dni, zapala się 3 sekundy po odpaleniu auta. Samochód jeździ normalnie, normalnie pali. Co najlepsze clip nic nie wykazuję. Aku dobre, paski wyglądają dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymień baterię w karcie

Komunikat LOV BATTERY dotyczy problemów z ładowaniem a nie słabej baterii w karcie.

Gdy komputer wykryje słaby poziom napięcia baterii w karcie to wyświetla komunikat CHANGE CARD BATTERY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić ten sygnał wzbudzenia? Alternatoro nowy, robił to poprzedni właściciel w serwisie bosha, jest na to faktura.

 

Dodano: 02 lis 2014 - 10:22

Zajrzałem głębiej, rolka napinacza jest bardzo wyślizgana, aż błyszczy że można się w niej przejżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolka tu wg mnie nie ma nić do tego. Wątpię by pasek by się ślizgał. Zresztą nigdy nie czytałem o ślizgającym się u nas pasku za to o zużytych szczotkach w alternatorze i zepsutym regulatorze - tak.

A na ile jest ta faktura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!