Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] wymiana filtra p.pylkowego kabiny w MII


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieku doktorku za wyczerpujace info zaopatrzylem sie w filtr powietrza i kabiny Filtron'a jak z powietrza bylo 0 problemu 2 śruby i po krzyku tak do kabinowego podchodzilem z kazdej strony i podejsc nie moglem :mrgreen: no ale teraz żadne fitry nam nie straszne faktycznie instrukcja z filtrona beznadzieja jak sie ja czyta to sie wydaje ze minuta i po sprawie a jak ktos nie wie gdzie chwycic, pociagnac te plastiki to sie spawa z gownem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Prezes, raz do roku wymiana filtra lub co MAX 20tys. to jest maksimum rozsadku, to na zdjeciach juz takie bylo po niecalych 13kkm :] ale umylem troche i poczekalem jeszcze chwile z wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

opis fajny i konkretny, mi udalo sie wyjac i wlozyc z niewielkim oporem (i bez polamania zatrazaskow) ten trojkacik z wylacznikiem poduszki i nie musialem odpinac plastikow ze slupka i z progu...

kolejnym razem moze z wieksza odwaga sprobuje zdjac te plastiki z progu bo jakos nie bylem pewny czy bede je po zdjeciu mial jak zalozyc spowrotem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lyb podac krótką instrukcję jak wymienić taki filtr w megance 1.6 z 1997 r

 

W takim autku to filterek jest w prawym podszybiu - przeciwna strona do komory akumulatora. Trza zdjąć kratkę osłaniającą i tam masz jakby czarną skrzyneczkę z płaską zaślepką - osłoną. Trza to wydłubać i tam jest filterek - trza go ciągnąć do góry - ma prowadnice i w to miejsce nowy. - jak mi się później zechce to zrobią fotki. ;-) Nie zrobię bo nie mogę klapy silnika otworzyć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie wiem czy to coś wniesie do tematu, ale myślę że warte uwagi. Jeśli ktoś nie wymienia samemu, to niech uważnie patrzy na ręce temu, co to robi. Dzisiaj byłem odkazić klimę i wymienić filtr (a wszystko kosztowało mnie 250zł - napełnienie, odkażenie, filtr) i oto co ujżęliśmy po wyjęciu starego filtra :) Fajne, fajne - komuś nie chciało się wyjmować schowka i postanowił, że podzieli filtr na części :)

post-2701-1185531019_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem - to ze zdjęcia jeździło w moim autku jak go już kupiliśmy. Nowy został wymieniony prawidłowo, tj po zdjęćiu schowka (ale on duuuuży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eshO - nie widzę w tym nic złego, że stary filtr po wyjęciu jest połamany. Ten filtr można spokojnie wymienić bez odkręcania czegokolwiek. Jedyne co trzeba zdjąć, to klapkę na obudowie centralnej konsoli. Pozwoli to lepiej dojść do filtra. Nacięcia na nim służą do tego, aby przy wkładaniu można było go zgiąć i tym samym łatwiej włożyć do obudowy oraz zatrzasnąć, aby połączenie było trwałe i szczelne. Tu wystarczy trochę zręczności i cierpliwości. Wczoraj tego dokonałem i wystarczyło mi na to ok. 30 minut. Metoda drNo jest również skuteczna, ale trzeba pamiętać, że lepiej za dużo nie odkręcać jeśli naprawdę nie trzeba, bo potem pojawiają się te dziwne trzaski i skrzypienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!