Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej do silnika ?


g.tur

Rekomendowane odpowiedzi

Do takiego silnika bierz już półsyntetyk. Ja mam ten sam model z przebiegiem 207 tyś i zalałem go Elfem 10w40. I troszku głupio zrobiłem bo jest przez to trochę glośny. Oleju nigdy nie brał i jak na chwilę obecną ani kropli ale przy tym przebiegu juz przydało by się coś z półsyntetyków wlewać. Firma obojętnie jaka jak dla mnie. Oby nie jakieś noname. Castrol,Elf,Mobil itp będą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chciałem 5w40 oddałem do mecha i mówiłem jednemu żeby mi taki zalał "przy okazji robione było co innego jeszcze". Jak wróciłem okazało się że przeczytali sobie z nalepki że był wlany 10w40 i taki zalali znowu :rolleyes: . A ja człowiek zgodny to się nie szarpałem :D. Nalej sobie jakis półsyntetyk dobrej firmy, teraz oleje nie są drogie więc coś lepszego i będzie śmigać. Przed wymianą miałem Shell Helix. I też powiem, że olej dobry nigdy problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co mam teraz za olej więc jeżeli jest wlany półsyntetyk to nie wypada zalać syntetykiem. Jaki lepiej wybrać półsyntetyk elf competition sti 10w40 czy elf evolution 10w40? A może jakieś inne propozycje przypominam że przebieg 275 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie elfa jest zakładka dobierz swój olej więc można sobie samemu sprawdzić jaki olej będzie odpowiedni. Jak wspomniał przedmówca przebiegiem nie należy się sugerować. Do starszych aut, tj. sprzed ok 2000 roku elf zaleca olej ELF EVOLUTION 900 NF 5W40, a do nowszych, tj. po 2000 rok ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 - jest to olej specjalnie skomponowany pod silniki RENAULT, zarówno do benzyn jak i diesli bez FAPu. Ojej ten ma bardzo dobre parametry, jest typu FULL SAPS (coraz rzadziej oferowanego), nic lepszego do renuara się nie znajdzie. Mam taki zalany i po przejechaniu ok 11 tys. kilometrów nie widać praktycznie żadnego zużycia. Poziom jest nadal max. Przebieg ok 150 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, to mój pierwszy post tutaj.

Kupiłem tydzień temu Megane phII z 2002r 1.9 dCi, 205tyś. przebiegu.

Wg naklejki pod maska muszę dość szybko (przy 205tyś. właśnie) zmienić olej, w chwili obecnej mam coś takiego, jeśli mam wierzyć tej karteczce pod maską ;) Chciałbym zalać pełny syntetyk (5w40) z Castrola lub Mobil 1 ale troszkę boję się wymiecenia ewentualnych nagarów i utraty mocy.

Coś konkretnego radzicie? Nikt za mnie decyzji nie podejmie ale chciałbym przynajmniej wiedzieć jakie ryzyko się z tym wiąże.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gosclu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja do mojego Scenica 1.9 DCI 2000r przebieg ponad 220 tys. km leję ELF Evolution 5W30. Jak go kupowałem to chodził na oleju ELF 10W40 i zaczynały popukiwać zawory, co oznaczało, że olej jest zbyt gęsty i tworzy nagar w popychaczach zaworów. Po zastosowaniu rzadszego oleju problem minął, silnik chodzi o wiele ciszej. Od wymiany do wymiany nie muszę dolewać ani grama oleju, a wymianę robię co 15 tys. km. Znalazłem też na necie artykuł o gęstości oleju i ich wpływie na żywotność silnika. Jak znajdę linka to wrzucę do tematu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam megane z 99r 1,4 16v przebieg prawie 100 tys. Zalałem ostatnio Elf 5w40 nf i nie ubywa oleju przez 10 tys.km. Choć jak rok temu wlałem Lotos Traffic 5w40 ten z normą 505.01 to wydawało mi się że jednak silnik ciszej chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Mam Megane - Scenica I (2000) 1,6 16V benzyna/gaz z przebiegiem 228000. Do tej pory wlewałem mu do silnika Olej Castrol Magnatec 10w40 (półsyntetyk). Chciałbym zmienić w tym roku na ELF EVOLUTION 700 STI 10w40 (półsyntetyk)? Czy po zmianie oleju nie będę miał problemów z autem? Czy lepiej zostać przy Castrolu? Nie ukrywam, że ELF jest tańszy, a jeżeli ma podobne parametry do może bez sensu przepłacać? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!