Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej do silnika ?


g.tur

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego miałeś zalany mineralny przy takim przebiegu?

 

Szczerze to nie mam pojęcia. Kupiłem go w lutym przy przebiegu 103k, zrobiłem do dziś kolejne ~3k. Silnik suchy, nie ma wycieków oleju. przez te 3k zjadł może z 200ml oleju.

Więc teraz nie wiem, czy muszę zostać przy mineralnym, czy mogę przejść na półsyntetyk.

Szukając informacji w necie to jedni piszą, że nie przechodzi się z gorszego na lepszy - inni, by się nie przejmować i lać lepszy, i silnik będzie śmigał.

A planuję wymianę oleju w kwietniu i bądź tu mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na próbę, przejściowo zastosował półsyntetyk 10W40.

Ten silnik powinien mieć olej całkowicie syntetyczny i taka podmiana może mu tylko wyjść na dobre..

Jeśli nic się nie zmieni na gorsze, (wycieki, zwiększone zużycie oleju) to przy następnej wymianie albo nadal pozostać przy 10W40, albo kolejna próba z 5W40.

Jeśli natomiast będą nieciekawe objawy to, poszukać ich przyczyn. Jest nienormalne, że przy takim przebiegu silnik ten jest zalany mineralnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Panowie co radzicie wlać do Megane Coupe 2.0 8V 1996r przebieg 67 tys. km (autentyczy - od nowości w rodzinie)? Auto dużo stało, i regularnie zaczęło jeździć jakieś 2 lata temu, kiedy miało przejechane 50 tys. km. Wtedy mechanik wlał Magnateca 10w40 (przed nim na pewno w silniku był ELF, ale nie znam parametrów). Po roku ponownie zalano Magnateca 10w40, ale po ok. 7 tys. trzeba było dolać 1L. Teraz czeka mnie wymiana i nie wiem czy zostać przy tym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć! Chciałbym kupić olej do świeżo zagazowanej Renault Megane 2003r. 1.6 16V, myślałem nad:

Liqui Moly 160zł

Cena całkiem dobra i 6l, więc ilość wystarczająca. Niestety nie mam pojęcia czy lać 5w40 czy 5w35 itd. Myślałem nad jakimś elfem itp. ale chyba liqui moly robi równie dobre bądź lepsze oleje, dlatego chciałbym prosić o pomoc, co sądzicie o laniu takiego oleju, czy brać jakiś inny - producent czy temp. spalania ?

 

Samochód ma niewielki przebieg i jeździ na syntetyku.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na elfie od początku, w tym 170 tys. na gazie. Moje samochody biegały i biegają na olejach jakie przewidział do nich ich producent i nie zmieniałem ich, tak samo jak i świec po zagazowaniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę usłyszeć opinie użytkowników niż zalecenia producenta, które w wielu przypadkach nie tylko motoryzacji są błędne.

 

Dodano: 21 cze 2014 - 13:17

Panowie przekopałem 30stron innego wątku i doszedłem do wniosku, że chyba nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy na liqui, który i tak 100% syntetykiem nie jest(ceny z kosmosu). Dlatego prawdopodobnie kupię elft 5w40 spełniającego norme Renault rn0700 , chyba że znajdę coś jeszcze lepszego w tej samej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę usłyszeć opinie użytkowników niż zalecenia producenta,

Od 40 lat kręcę kółkiem i bardziej wierzę twórcy silnika, niż opinii użytkowników i nie mogę powiedzieć, żeby takie podejście na złe mi wyszło. Oczywiście do obydwóch podchodzę bardzo krytycznie. A to dlatego tak uważam,że tylko głupek w swoim wyrobie, w okresie gwarancyjnym stosowałby (zalecałby) dziadowskie materiały eksploatacyjne, żeby mieć później z tego tytułu kłopoty.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej wierzę twórcy silnika, niż opinii użytkowników....

...dlatego tak uważam,że tylko głupek w swoim wyrobie, w okresie gwarancyjnym stosowałby (zalecałby) dziadowskie materiały eksploatacyjne, żeby mieć później z tego tytułu kłopoty.

<piwko>:applause: :applause:

Co prawda trochę się wyłamałem z tego w poprzednim aucie, gdzie był starszy silnik i wlewałem półsyntetyk. Auto nie marudziło z tego powodu a poszło w odstawkę z powodu stłuczki, a nie problemów ze smarowaniem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. Posiadam Megane I phI(raczej phI). Silnik 1.6 w gazie z sekwencją przebieg 275tyś km. Moje pytanie jaki olej mam wlać do niego gdyż chcę go wymienić bo mój już jest zużyty i nie wiem jaki. Stary olej cały spuszczę i wleje nowy lecz nie wiem jaki był tam wlany prędzej. Wszyscy piszą że elf ale dlaczego on iczy nie może być jakiś najtańszy na rynku ? i jaka werska 10w40 itd ? Bo kompletnie się na tym nie znam. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!