Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej do silnika ?


g.tur

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie lej Elfa :)

 

Chodzi mi o to czy może niezalecana jest mimo wszystko taka zmiana oleju? Auto ma już swoje lata i ja od ok. 5 lat leje do niego Castrol, ale z drugiej strony Elf, który chciałbym wlać to też półsyntetyk 10w40. Jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ma tę same parametry letnie i zimowe 10W40, więc żadnego problemu tu nie ma.

 

Bardzo dziękuję. Jeżeli dokładnie taki olej: ELF EVOLUTION 700 STI 10W-40 wleję i nie powinno być problemu to OK. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Pytanie. Auto od nowości jeździ na 5w40. Nie bierze znacząco między wymianami co rocznymi. Jako, że robię mało km rocznie (ok. 8 tys.) przez ostatnie 3 lata nie wymienialem i przez ten okres oleju wzięło do minimum na bagnecie- tak że jest ok.

W styczniu myślę wymienić całość, jednak teraz jestem zmuszony zrobić dolewkę by bezpiecznie przejechać klikaset km w święta.

Jako, że mam olej półsyntetyk, to zamierzam zrobić dolewkę do tego syntetyka w silniku, jakieś z 200-300ml 10w40.

Pytanie, czy w styczniu po takiej dolewce mogę z powrotem wymienić na 5W40, czy dać sobie już spokój w aucie 18 letnim i spokojnie zalać 10W40? Przebieg realny (auto było w rodzinie) mały 116 tys.km

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie byłem/jestem zszokowany czytając Twój post i tą logiką:

1 godzinę temu, onifer napisał:

Jako, że robię mało km rocznie (ok. 8 tys.) przez ostatnie 3 lata nie wymienialem i przez ten okres oleju wzięło do minimum na bagnecie- tak że jest ok.

Po 1 olej zmienia się co rok lub określony przebieg. Jeśli nie zrobisz 10-15kkm w ciągu roku to i tak nadaje się do wymiany ze względu na to, że pracował, starzeje się i pewnie traci jakieś swoje właściwości. Po drugie jak zniknęło od maksimum do minimum w 24kkm to wcale nie jest rewelacyjnie, choć też nie najgorzej przy tym wieku auta ale przebieg symboliczny. Mój tato swoim wysłużonym 19 letnim Clio II robi może z 6000 km rocznie, a i tak olej z filtrami zmienia co roku. Mógłby wymieniać co 4 lata bo mało jeździ? Mógłby ale wie, że jak dbasz - tak masz.

1 godzinę temu, onifer napisał:

W styczniu myślę wymienić całość, jednak teraz jestem zmuszony zrobić dolewkę by bezpiecznie przejechać klikaset km w święta.

Nie lepiej było to zrobić przed świętami? Wiem, że grudzień to miesiąc wzmożonych wydatków ale bańka oleju + filtr + wymiana to nie są mega duże pieniądze. Teraz to już raczej musztarda po obiedzie choć 2 dni do świąt zostały, a wymiana trwa max pół godziny. Polecam rozważyć. Wtedy uniknąłbyś dylematów jakie masz:

1 godzinę temu, onifer napisał:

Jako, że mam olej półsyntetyk, to zamierzam zrobić dolewkę do tego syntetyka w silniku, jakieś z 200-300ml 10w40.

Pytanie, czy w styczniu po takiej dolewce mogę z powrotem wymienić na 5W40

Jeszcze w temacie przejścia na 10W40 to jeśli motor jest w dobrej kondycji to nie ma sensu. A jak już musisz dolewać to dolej 5W40 i po zmartwieniach. Nie znam się jednak na olejach i nie powiem Ci czy

1 godzinę temu, onifer napisał:

czy dać sobie już spokój w aucie 18 letnim i spokojnie zalać 10W40?

jeśli zmieszasz tak jak masz w zamiarze.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, onifer napisał:

Pytanie. Auto od nowości jeździ na 5w40. Nie bierze znacząco między wymianami co rocznymi. Jako, że robię mało km rocznie (ok. 8 tys.) przez ostatnie 3 lata nie wymienialem i przez ten okres oleju wzięło do minimum na bagnecie- tak że jest ok.

W styczniu myślę wymienić całość, jednak teraz jestem zmuszony zrobić dolewkę by bezpiecznie przejechać klikaset km w święta.

Jako, że mam olej półsyntetyk, to zamierzam zrobić dolewkę do tego syntetyka w silniku, jakieś z 200-300ml 10w40.

Pytanie, czy w styczniu po takiej dolewce mogę z powrotem wymienić na 5W40, czy dać sobie już spokój w aucie 18 letnim i spokojnie zalać 10W40? Przebieg realny (auto było w rodzinie) mały 116 tys.km

 

Trochę szkoda , w dobie tych trupów co mają po 500 + tyś ja bym szanował nawet 18 letnie z takim przebiegiem... 1.5 roku i 10 tyś to max u mnie dla każdego auta . Dopłata do 5w40 to jakiś 25 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam panowie potrzebuję szybkiej odpowiedzi i temat można zamknąć ☺

Chce dziś wymienić olej i tu pytanie jaki moge wybrać olej z innej półki? 

Doczytałem na forum  że będzie 10w40 półsyntetyk ale czy różnica jest jakaś pomiędzy lotosem a np tym elfem bądź  innym?

Dodam tylko że nie wiem kiedy i jaki olej kupił i wymienił poprzedni właściciel 

Przeniosłem - proszę pisać w istniejących na dany temat tematach. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!