Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ile wam palą lpg


cichy.waw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Najmniejsze średnie spalanie wychodzi mi 7,5 l lpg/100 km (trasa emeryt), co daje maksymalny zasięg na butli 600 km :) Butle mam 53 litrów, a wchodzi ok 42 - 43,5 w zależności od stacji. Najwyższe średnie spalanie to ok 11 /100 km. Przy prędkości 150 km/h na autostradzie pali pewnie ok 11 - 12. Generalnie gazu pali ok 25 - 30 % więcej niż benzyny. Instalacja BRC, zrobione dotąd 75 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz jest o ok. 30% mniej kaloryczny od benzyny, więc większe spalanie lpg o 25-30% nie powinno dziwić. Dodam tylko, że ja przy wyliczaniu spalania od liczby przejechanych kilometrów odejmuję ok 20 km, które przejeżdża się na benzynie. Trzeba pamiętać, że benzyna robi najgorszą robotę, bo spalanie zimnego sinika potrafi być nawet 2 razy większe niż rozgrzanego. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w rzeczywistości te proporcje są gorsze niż myślą.

Z resztą, tak naprawdę precyzyjne określenie tej różnicy nie jest takie proste, gdyż nie wiadomo dokładnie, ile auto spaliłoby benzyny na trasie zrobionej na gazie. Wskazanie komputera pokładowego dokładnie nam tego nie powie, a zwłaszcza w sytuacji, kiedy instalacja gazowa nie jest dobrze wyregulowana. Wskazania będą zawyżone, jeśli instalka jest wyregulowana "na ubogo", a zaniżone, jeśli instalka będzie wyregulowana "na bogato".

Edytowane przez pawlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg LPG: 8855 km

Spalone LPG: 787,69 l (średnia 8,9 l/100)

Spalone PB: 54,54 l (średnia 0,6 l/100)

I wg mnie to jest poprawne liczenie, długi dystans uśrednia te dane. Ja też tak samo liczę, obecnie w corolli, bo meganką (mam taką statystykę do ok.100kkm) jeździ córka, a ona jest za leniwa, żeby prowadzić taką buchalterię. W corolli mam taka statystykę od początku (140 kkm). Średnie narastające zużycia gazu i benzyny są praktycznie stałe, a te liczone na dystansach 1-2kkm lekko oscylują wokół narastających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry sposób liczenia bo pokazuje całkowity średni koszt przejechania 100 km. Ja tylko chciałem zwrócić uwagę na różnicę między spalaniem benzyny a lpg, bo odnoszę wrażenie, że jest ona często zaniżana. A to później powoduje frustrację u nowych użytkowników instalacji, bo wydaje im się, że auto spala za dużo LPG (takie posty pojawiają się na różnych forach regularnie, także tutaj), a tak na prawdę auto pali tyle ile powinno. Przy powyższym sposobie liczenia to ta różnica wychodzi mi na poziomie 20 może 20paru procent (jak bym robił krótsze trasy to by wyszło lepiej :) ) Z ciekawości oszacowałem benzynę i wyszło mi ok. 0,31 l/100 km, czyli bardzo mało, a liczone było od 24 lipca (ostatnie tankowanie do pełna) do teraz. Wiadomo, że w okresie zimowym będzie dużo więcej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w corolli wygląda to tak:

do zagazowania - przebieg na benzynie - 5780 km i zatankowano - 382,2 litra benzyny (6,61 litra/100)

po zagazowaniu

- przebieg: 135022 km,

- zatankowano gazu: 10470,1 litra, (7,75 litra/100)

- zatankowano benzyny: 732,6 litra, (0,54 litra/100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

zużycie LPG 8,1 do 10 litrów zależnie od stylu jazdy i proporcji autostrada/szosa/miasto.Skrzynia pięciobiegowa. Instalacja BRC 32.

Benzyna 0,5l/100km.(wczesna zima/ zima). Na zimno samochód przełącza się po 2-3km na LPG. Na ciepło po kilkunastu metrach. Ale przesłoniłem 3/4 atrapy i kratkę po stronie reduktora. Duże różnice w zużyciu mogą wynikać z manipulacji przy dystrybutorach, składu gazu, temperatury powietrza (bardzo zmienia się gęstość propanu i butanu zależnie od temperatury) Aby pomiary były wiarygodne trzeba tankować gaz o tej same temperaturze. Różnice w gęstości to może być nawet kilka procent + różnice przy dystrybutorze mogą mocno wpływać na wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!