Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ile wam palą lpg


cichy.waw

Rekomendowane odpowiedzi

Taa. A jak ruszam z pod świateł to go pcham i wskakuje aby zaoszczędzić, bo przy ruszaniu najwięcej pali.

 

Klima na automat a aktualnie wakacje, więc w mieście prawie korków nie ma. Co do mieszanki to nie wiem czy u Boga czy u Maryji. Wiem że jest u mnie w samocodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg serwisu wtryski chodzą nadal jak trzeba

 

No i co z tego, że serwis tak twierdzi. Zrobiłeś na nich 100 tyś, większość wtryskiwaczy po takim przebiegu poddaje się. Kolega zapytał jakie to wtryski, może byś podał informację?

 

albo macie ustawione te instalki tak, że leci na ubogo

 

Możesz wytłumaczyć jak nowoczesną instalację w której komputer benzyny dobiera czas wtrysku i go koryguje w zależności od składu mieszanki tak, że komputer gazowy na to reaguje ustawić ubogą mieszankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na ile szybko komputer benzyny jest w stanie to dobrać, gazowy przeliczyć i puścić na wtryski decyduje o tym jak jest to ustawione, poza tym walczące komputery gazowy z benzynowym przeczą sobie korektami powoduje rozjechanie map benzynowych i może spowodować, że nie pojedziemy na benzynie. Wkładam afr i widzę jak stoi pętla zamknięta, jeżeli stoi ładnie 14,7 czy tam 14,6 to ok, ale zobaczyłbyś co się dzieje, nadal w pętli zamkniętej jak jest kiepsko ustawione, afr sobie leci nawet do 16,5 bez walnięcia CE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema.

U mnie spalanie w mieście od 9-11 L w zależności czy włączona klima.

Trasa spalanie zależy od stylu jazdy 7-8 L.

Najniższe zanotowane spalanie 5,38L/103,6km LPG(!), styl jazdy ekodrive, a niedowiarków zapewniam że nie była to jazda z górki;), tylko 51,5km w jedną stronę ze stacji paliw i z powrotem, a komputer pokazał 6,2L.

Ten wynik można jeszcze poprawić.

Edytowane przez uki83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...

Moją nie jestem w stanie zejść poniżej 9,5l gazu. Średnie spalanie na trasach 10 - 11 l/100.

Spalanie waha się w przedziale 15% - 20% ponad średnie spalanie PB wg. wskazań komputera.

Testowałem w różnych warunkach (autostrada, miasto) i na różnych odcinkach i zejście poniżej 9,5l jest możliwe w przypadku nie przekraczania 80km/h i przy zmianach biegów idealnie tak jak wskazuje asystent! Delikatne przyspieszanie i pilnowanie aby utrzymywać stałe obroty (ewentualnie na tempomacie)!!! Przy takiej jeździe można zejść do 8,7l gazu ale jazda taka nawet emeryta mogłaby wyprowadzić z równowagi:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 65516km na gazie takie mam statystyki:

Pierwsze tankowanie LPG: 2012-02-27 przy przebiegu 72690km

Średnie dzienne kilometry: 62,27 km

Średnie spalanie LPG 9,7 l/100 km

Średni koszt za kilometr: 0,27 PLN/km

Średni koszt dzienny: 16,44 PLN

Stan licznika od ostatniego tankowania: 138506 km

 

Średnie spalanie PB: 0,8 l/km

Średni koszt dzienny: 2,89 PLN

 

Średnie spalanie PB liczone od założenie LPG. Wszystko uzyskane za pomocą programu Fuelio. Jestem zadowolony z wyniku i oszczędności.

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od 5 miesięcy posiadam Megane z fabryczną instalacją gazową firmy Landi Renzo i spalanie wygląda następująco:

- Miasto 9-11 lgp/100 : w zależności od stylu jazdy i długości pokonywanych odcinków

- Trasa bez autostrad 8-9 lpg/100

- Trasa autostradą: do 130 9,2-9,5 lpg/100 , przelot w granicach 150-170 10,5-11 lpg/100

 

Najdziwniejsze jest to że spalanie pokazywane na komputerze pokładowym (czyli spalanie benzyny ) pokrywa się że zużyciem lpg z max. 5 procentową różnicą,

w trasie różnica 10-20%.

Zbiornik lpg 39 litrów więc zasięg w granicach 400 km.

Najniższe zanotowane spalanie lpg to 8.1 - zimowa pora, dojazd na narty. Spalanie po przejechaniu 5-tys km od zakupu odczuwalnie spadło i oby tak dalej :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!