Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ile wam palą lpg


cichy.waw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

U mnie jazda w trasie, wersja "emeryt", wychodzi 7-8 litrów. Normalna jazda to około 10 litrów a przy jeździe 130+ potrafi spalić 15-17 litrów.

Natomiast miasto, w zależności od ewentualnych korków, 10-12 litrów. Muszę też sprawdzić sondę, chyba drugą, ponieważ czasami, aczkolwiek bardzo rzadko, potrafi mi pokazać się błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołączę się do tematu.

Auto nie to ale silniki taki sam.

Spalanie u mnie średnio 10 litrów. Chociaż, załadowany na mazury, 3 osoby, 3 rowery na dachu, klimatyzacja, 120 na tempomacie i poszło 15 litrów.

Mam jednak inne pytanie. Według karty zbiornik ma 53 litry. 80% daje 42,4 litra.

I teraz ciekawostka, gaz kończy się na poziomie 35-37 litrów.

Robię 350 km, tankuje 35 litrów. Nie ważne lato czy zima.

Te dodatkowe litry by się przydały a tak na autostradzie już po 300 km szukam stacji, a wiadomo że ceny tak sam wyższe niż normalnie.

Co może być przyczyną. Zbiornik chyba nie jest oszukany.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z dobrym gazownikiem niech Ci wyreguluje lub podegnie pływak w zbiorniku LPG u mnie w S3 jest zbiornik w kole 70L i wchodzi 65-67 w zależności od dystrybutora. W M3 Coupe mamy 60L z podgiętym ramieniem pływaka i wchodzi 55-57L.

Wcześniej jeździłem S2 2.0 F4R zbiornik 55L + podgięty pływak wchodziło 51-53, a raz zatankowałem w Chorwacji 54,4; aż się licznik na dystrybutorze zatrzymał ;-)

Wszystko jest nadal bezpieczne, wiadomo trzeba mieć świadomość, że jak zatankujesz do pełna to nie zostawiasz auta na rozgrzanym parkingu tylko wsiadasz i jedziesz, stosuję ten patent od przeszło 15lat bez najmniejszych problemów. Podczas tankowania obserwujesz szybkość napełniania zbiornika na dystrybutorze, jak już zaczyna mocno zwalniać to zwyczajnie kończysz tankowanie.

Mojemu znajomemu zaciął się pływak w zbiorniku co się czasem zdarza i teraz tankuje LPG prawie na maxa ;-)

 

Jeśli chodzi o spalanie to Scenic 1.4TCe~162KM w mieście 11-12/100 przy średniej prędkości 19-21km/h, długa trasa wakacyjna do Chorwacji 2350km głównie autostrada, 4 osoby bagaż i wyszło 10,57 LPG/100, a to 0,6 litra mniej jak mój wcześniejszy ScII 2.0 16V 135KM na tej samej trasie, a 1.4TCe ma 27KM i 40Nm więcej  ;-)

A Meganka III Coupe GTline 1.4TCe~158 pali około 0,8-1 litra mniej od Scenika.

 

 

 

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Pierwsze tankowanie gazu za mną. Wynik 8,72 LPG / 100 km (1.6 110KM), głównie trasa. Koszt przejechania 100 km wyniósł 18,57 zł co robi wrażenie gdyż przy ostatnim tankowaniu benzyny wynosił 37,83 zł.

Edytowane przez pbet
błąd w obliczeniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2,18zł tankujesz LPG ? ja dziś we Wrocku tankowałem LPG po 1,85zł.

U mnie ostatnia trasa 545km , Scenic 3 1.4TCe`160 główne autostrada A4 i A1 prędkość 130-140km/h wyszło 10, 47 LPG/100, a niedawno musiałem szybko brykać na lotnisko pod Krakowem 150-160 w porywach 180 i wyszło 12,3 ;-)

 

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem przeprowadziłem się, przez co auto stoi całymi tygodniami na parkingu na warszawskim osiedlu ( niestety wybrałem inne udogodnienia zamiast garażu). Wczoraj wracałem do domu na Podkarpacie, docelowo do siebie do domu niestety na 100km przed musiałem zrobić korektę na Rzeszów. Autem jak już mówiłem jeżdżę bardzo mało ostatnimi czasy dlatego jak już wsiądę to zupełnie nie patrzę na spalanie. 450km łącznie z czego każdy odcinek drogi ekspresowej jakieś 170/180km/h auto spaliło 11l gazu bo niestety większość to drogi lokalne prowadzące przez wioski wiec nie da się jechać więcej jak 90 i spalanie momentalnie spada. Co dziwne na BP/ Circle K w centrum Warszawy gaz 2.05 przy Warszawie nawet 2.30 w świętokrzyskim 1.85 na jakichś pehazach a na Podkarpaciu już 1.99 tankowałem. Nie wiem jak z benzyną zbliża się moja półrocznica, i w końcu za jakąś stówkę zaleje 98 szukam tylko póki co jak najtaniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!