Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Latająca Łapa sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem jest taki jak w temacie, łapa sprzęgłą lata jak żyd po sklepie :)

 

obiawem tego jest, wchodzenie pedału sprzęgła jak po spręzynie.

 

ogólnie stan wysprzęglania sie pogorszył, bo biegi zaczeły gożej wchodzić....

 

Co to dokladnie może być łożysko, lapka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz kompletny sprzęgło z łapą i wymieniasz. Jeśli nawet by się okazało że to tylko łapa to nie opłaca się przy tym przebiegu wymieniać tylko jej.

 

Poprawione małe przejęzyczenie :)

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozak677 chodzi ci o drgającą łapę sprzęgla? U mnie powodem drgań na łapie sprzęgła byłą tulejka prowadząca łożysko wyciskowe. Wymiana możliwa jedynie poprzez rozbiórkę skrzyni. Jest wciskana w obudowę sprzęgła (skrzynia JB1)

Nie rozrząd a sprzęgło

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było u mnie. Do tego rzegotanie po puszczeniu sprzęgła nazimnym silniku.

I to by się zgadzało. Wszystko wyjdzie podczas wymiany sprzęgła, bo co najmniej łożysko jest uszkodzone. Po wyjęciu sprzęgła sprawdź czy na wałku sprzęglowym jest tulejka pod łożyskiem wyciskowym, wystająca z obudowy sprzęgła (kielicha)

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem najpierw dostać się do sprzęgła, a że sanek silnika nie dało się ruszyć (zapieczone śruby), silnik ze skrzynią wyszedł górą. Podczas oględzin wyszła tulejka. Skrzynia została rozebrana. Kupiłem tulejkę prowadzącą, Wcisnąłem ją na prasie i złozyłem skrzynię.

Koszty.

- wyjęcie silnika ze skrzynią i ponowny montaż 200PLN

- tulejka prowadząca jakieś 90PLN orginał z allegro(trudny dostęp poza ASO - tam ok.250PLN)

- komplet sprzęgła LUK ok. 350PLN

- olej do skrzyni 150PLN. Nowy, syntetyczny (kolor przeźroczysty)

- rozbióra skrzyni i wciśnięcie tulejki (uważaj na otwory smarujące - muszą się pokrywać) 0PLN. Przeprowadziłem to sam. Rozebrałem na części pierwsze, umyłem ropą, wymieniłem filtr oleju (magnes z głośnika) i złożyłem spowrotem.

Jeśli tulejka jest cała zaoszczędzisz na rozbiórce skrzyni. Łapa to metalowy odlew i nie sądze aby był uszkodzony. Musiał by zostać połamany

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak bywa. U mnie też się tak porobiło niedlugo po wymianie uszczelki głowicy.

Sprawdź jaką masz skrzynie, bo tu masz tulejkę do JB3. Tulejka prowadząca łożysko wyciskowe. Są dwa rodzaje na 47mm i na 40mm. Po wyciśnięciu reztek starej na prasie zmierz otwór

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagałem ja :) może tego całego zatrzasku już nie ma. bo normalnie schodzi z tej tuleji po odczepieniu linki sprzęgła...

 

ta łapka w sobie ma jakies łożysko czy jakośtak ? jest też tam jakby jakaś spręzyna przy niej, z tego co widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pamiętam aby była ta sprężyna (w dialogysie też jej nie widzę). Łożyska też nie widzę. Jest tylko zatrzask z gumową osłoną lub odbojem, który jest dlaniej punktem podparcia podczas pracy. Łapa wchodzi na łożysko wyciskowe sprzęgła.

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!