Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana BSI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanko. po wielu bólach zanlazłem skrzynke bsi pasującą do mojego autka. ale od sprzedawcy dowiedziałem się ze samo przełożenie skrzynki nie wystarczy. trzeba bedzie ja zaprogramować. Mam pytanie co dokładnie trzeba zaprogramować ( immobilajzer mam wyłączony bo kiedys były z nim problemy). Jeżeli ktoś wie coś na ten temat proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Odgrzeje troche kotleta :( ale mam problem w aucie ze skrzynką BSI, tzn. podczas ściągania immo padł system grzania tylnej szyby :)

 

Wiem, że nie pozostało mi nic innego jak wymiana BSI, od mechanika się dowiedziałem, że skrzynka musi być identyczna (te same numery i pojemność silnika).

 

Czy tak jak mechanik mówił BSI musi być też od tej samej pojemności, czy mogą być tylko identyczne numery skrzynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć! Zalało mi się BSI, bo ułamała mi się zasłona od zmiany cyrkulacji nawiewu.

Chcę wymienić BSI na sprawne. Czy jesli kupię używkę lub coś pasującego do meganki, to muszę to wtedy programować, czy można juz tylko założyć i szlus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na pewno nie odpali bo w kasecie UCBIC siedzi immo. Chyba, że już go usunąłeś.

Numery mogą być inne, chyba że masz klimę i bogate wyposażenie to może coś nie działać.

Generalnie kaseta z bogatszym wyposażeniem obsłuży auto z wyposażeniem uboższym, w drugą stronę NIE.

 

Pozdr.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy, mam mętlik w głowie po prześledzeniu 10 stron tematów o BSI, kompie i immo. Czy ktoś z własnego doświadczenia może mi wytłumaczyć czy samochód odpali po wymianie BSI? Mam na oku taki sam BSI jak w moim aucie, ale prawdopodobnie w aucie nie wycięto immo. Mój komp silnika ma wycięte immo, kluczyk też nie wysyła sygnału. Czy podpięcie BSI z auta które latało z immo do auta gdzie jest ono wycięte z kompa zda egzamin?

 

Dodano: 22 cze 2015 - 18:03

Dobra, przekonałem się na własnej skórze, że wystarczy przełożyć BSI o tych samych numerach. I nie ma znaczenia, czy dawca miał wycięte immo czy nie. Ja do swojego auta bez immo założyłem BSI które latało na immo i auto odpaliło bez problemu. Choćby w moim przypadku, wypowiedź kolegi wyżej ^^ to kompletna bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinałem kiedyś imo w takim aucie, nie ingerowałem w BSI, był tylko wycięty z komputera silnika i 2 kable musiałem odciąć z wtyczki komputera silnika. Trzeba jeszcze usunąć czerwoną diodę z zegarów. I to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Papuga

Witam,

Dokładnie które dwa kabelki?

Mam Megane 1.9 dCi z 2001 roku która rzuciła palenie. Wszystko już zostało sprawdzone i wszystko teoretycznie jest sprawne. Ostatnim podejrzanym jest immo :/

 

Pozdrawiam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo musi być usunięte z komputera sterującego, samemu tego się nie zrobi chyba, że ma się dobre pojęcie o elektronice. Trzeba wypiąć komputer i oddać do elektryka samochodowego, żeby usunął immo, ceny są bardzo różne i raczej nie niskie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!