Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co się orientuję to z przodu zawsze łożysko jest montowane w piaście a tarcza jest osobno, nie sądzę żeby w 2.0dci było inaczej. Przeważnie wymienia się tylko jedno, bo łożysko może się popsuć z różnych przyczyn, także mimo montażu np. dwóch w tym samym czasie jedno może wytrzymać nawet 30 tyś więcej - tego nigdy się nie sprawdzi jak po prostu jeżdżąc. Bardzo łatwo zdiagnozować łożysko, wystarczy podnieść auto i pokręcić kołem - hałas od łożyska usłyszysz od razu bo jest dość specyficzny (huczenie z chrobotaniem), nie da się go raczej pomylić z niczym innym. Pamiętaj tylko, że koło z przodu nawet na dobrym łożysku nie będzie się kręcić idealnie cicho, ponieważ przeważnie zawsze trochę obcierają klocki o tarczę.

 

Dodano: 29 maj 2015 - 22:13

Teraz zauważyłem, że pytałeś też o tył - ja stawiam na to, że tak jak w każdej Megance II będzie to łożysko osadzone w tarczy, które też można wymienić, ale tylko pod warunkiem, że tracza jest w bardzo dobrym stanie - inaczej się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, od kilku dni w Reni coś skwierczy w prawym, przednim kole. Słychać to przy powolnej jeździe, ewidentnie coś trze. Dźwięk się nasila, jak przyśpieszam, jak zdejmuję nogę z gazu, to jest trochę lepiej, ale generalnie słychać dość dobrze. Początkowo myślałem, że mi coś wpadło w klocki, bo zaczęło to się po deszczu, ale teraz myślę, że to będzie łożysko, bo podniosłem koło na podnośniku i normalnie nim obracałem. CZy też ew. może być przegub? Jakie mniej więcej koszty mnie czekają w Krakowie? Polecicie jakiś zakład, co zrobi tanio i solidnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zapewne chodzi o pierścienie magnetyczne ABS-u.

Zdarza się, że na popularnym portalu aukcyjnym można takie kupić, niestety używane.

W wklepie widziałem tył nówki zamienniki firmy o nic nie mówiącej mi nazwie TRISCAN lub MAPCO w cenie ok 50 dych sztuka.

Osobiście potrzebowałem jakiś czas temu tył i kupiłem oryginalne używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić co to lub gdzie ona jest?

Blaszka/czujnik/pierścień w załączeniu

 

Panowie jeszcze jedno pytanie wg YT

@13:00 Mechanik wkłada pierścień na sam koniec.

 

Wg innych źródeł blaszka jest włożona pomiędzy łożysko a zwrotnicę.

Dajcie znać jeśli ktoś wymieniał :)

post-7217-0-19212300-1487592537_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Szanowni koledzy. W moim szczeniaku blaszki mocujące czujniki ABS są już wspomnieniem od dawna i to przy obydwu kołach. Czujniki udało mi sie osadzić przy piascie za pomocą silikonu (do tego potrzebny jest CLIP, aby się upewnić, że czujnik widzi obroty koła), ale ostatnio przy zagrzanych mocno hamulcach po górskiej jeździe wyskakiwał najpierw błąd ABS a potem skrzyni biegów (niestety tak jest przy automacie). CLIP zawsze raportuje błąd prawego przedniego czujnika. 

Kupiłem nowy zestaw łożysk wraz z blaszką czujnika i stwierdziłem, że przebieg ponad 100 tyś km raczej wskazywałby na prewencyjną wymianę łożysk, gdy będę miał juz zdjętą cała piastę. 

 

Moje pytanie jest takie, czy poradzę sobie bez prasy, czy raczej nie da rady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dasz rady. Niedawno wymieniałem i nawet na prasie nie dawał rady i musiał podgrzać obudowę palnikiem. Oczywiście jak się uprzesz to wymienisz jak nie będzie mocno zapieczone. Zależy także jaki sprzęt posiadasz do wymiany łożyska, na pewno młotek odpada :-) Wg mnie gra nie warta świeczki, namęczysz się i stracisz dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 20.02.2017 o 13:15, damus napisał:

@13:00 Mechanik wkłada pierścień na sam koniec.

Odgrzewam dla potomnych. Pisząc w innym poście zauważyłem błąd. Źle pokazuje na filmie. Pierścień wkłada się przed montażem łożyska. Zresztą jest tam jeszcze kilka innych błędów/niedopowiedzeń. Zresztą wystarczy poczytać komentarze do filmu. Piszę, żeby nie skończyło się tak jak w jednym z komentarzy na youtube: "Nie przeczytałem komentarzy więc niestety i ja poległem na wciskaniu pierścienia do abeesu . No cóż musiałem kupić drugi zestaw"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!