Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dojazdówka po zamontowaniu LPG


sportway

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Zastanawiam się nad zmianą pełnowymiarowego koła zapasowego na dojazdówkę w moim scenic-u. Zbiornik w miejscu LPG to wygoda ale pełnowymiarowe koło zapasowe w bagażniku mnie irytuje. Czy ktoś z Was posiada w Scenic-u I phII koło dojazdowe? Moje auto ma felgi 16" czy dojazdówka powinna mieć ten sam rozmiar?

 

Dzięki za pomoc!

 

/0cool: przeniosłem do odpowiedniego działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie dojazdówkę 15", najprawdopodobniej z VW z roztoczonym otworem na piastę. Możesz spokojnie kupić 15", byle tylko weszło na zacisk z przodu (ważne jest ET i kształt felgi). Dojazdówka i tak służy do dojechania do najbliższego warsztatu, więc różnica 1 cala niczego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

bo potem ciężko znaleźć dziurkę

Jeśli to tylko dziurka, przy większym uszkodzeniu (rozerwanie przy najeździe na krawężnik) taki zestaw naprawczy niewiele pomoże. Rezerwa, czy dojazdówka zawsze.

Osobiście w starszym ceniolu przytrafiły mi się 2 awarie ogumienia i zawsze to było większe przecięcie, raz właśnie na przechylonym krawężniku z wystającym narożnikiem, drugi przy wjeździe wewnętrzną częścią tylnej opony na wysoki ogranicznik składania skrzydeł bramy, wykonany z kątownika stalowego.

Tylko rezerwa pomogła. W pierwszym przypadku dało się oponę zawulkanizować w drugim 2 do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o dojzdówkę, to już kpiłem 15' ( miała pasować ) i przez przypadek zmiany koła tylnego poprosłem o próbne załżenie dojazdówki na pierwszy rzut było wszystko ok lecz dojazdówka się ne obracła blokował zacisk hamulca. Dojazdwkę oddaem i poszukuję dojadówki 16' miałem obiecaną dojazdówkę z samocdu niemickiego z rozwierconym otworm lecz goć wyjechał na wczasy. Do Sceica I phII ponoć pasują dojazdówki z Daci Logan lecz są żadkością. Na razie jeżdżę z zapasem ponieważ różnica w dojazdówce 15' a 16' to kwota ok 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!