Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie kabiny nie gaśnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post i pewnie nie ostatni tutaj. Kupiłem niedawno Meganke I 1.4 e . Mam taki może błachy problem, ponieważ oświetlenie kabiny nad kierowcą nie gaśnie, po zamknięciu drzwi centralnym. O dziwo jeśli zamknie się drzwi i przekręci kluczyk to światło gaśnie. Myślałem że to wina komputera więc odłączyłem akumulator na kilka godzin jednak i to nie pomogło,jeśli wyciągne bezpiecznik to nie mogę otworzyć,ani odpalić silnika, więc póki co wyciągnałem poprostu żarówkę.

Może ktoś miał taki problem,lub wie co zrobić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykając centralny zamek (z kluczyka, nie przyciskiem z konsoli) masz odcinany +. Natomiast po zatrzaśnięciu drzwi bez ich zamknięcia, + jest podawany do sterownika, a światło gaśnie po chwili od odcięcia masy.

Za to odpowiedzialne są wyłączniki na słupkach karoserii, te pod gumowymi kapturkami, oraz ten w klapie, opierający się na progu bagażnika. Na którymś z nich, albo na ich przewodach, nie jest odcinana masa po zatrzaśnięciu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W renufkach jest tak, że świetlenie kabiny gaśnie natychmiast po zamknięciu samochodu lub po kilkudziesięciu sekundach, zależy to od ustawień w komputerze.

O dziwo jeśli zamknie się drzwi i przekręci kluczyk to światło gaśnie

Nie rozumiem, po przekręceniu zapłonu? Jeżeli tak to jest to normalne. tzn znowu są dwa ustawienia, gaśnie natychmiast lub się wygasza.

jeśli wyciągne bezpiecznik to nie mogę otworzyć,ani odpalić silnika

Pytanie, który? Bezpieczników jest sporo, a na nim może być kilka "odbiorników".

Nic nie piszesz o kontrolce otwartych drzwi, zaobserwuj czy on w ogóle się świeci przy otwartych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

Odkopie temat bo i mnie spotkał problem jak w temaciw.

Megane scenic z1997r.

Nie gaśnie oświetlenie po zamknięciu (piolt centralnego monter wpial się pod przycisk zamykania w konsoli - jeśli ma to znaczenie) pilotem.

Gdy odpalam to prawidłowo gaśnie.

Na razie wyjalem bezpiecznik.

Z lektury tematu wywnioskowalem że to wyłączniki w dzwiach.

Wypialem wszystkie z wyjątkiem bagażnika - nie wiem jak się dobrać ale na podstawie faktu ( o ile dobrze pamiętam)że przy zamknięciu klapy oświetlenie w bagażniku gaśnie obstawiam jako mało prawdopodobnego winowajce.

Mimo wypietych wylacznikow kontrolka otwartych drzwi się żarzy.

Słaby jestem z prądu ale pomyślałem że jeszcze sprawdzę żarówkalą wtyczki od tych wylacznikow drzwiowych. W teorii tylko jeden. 2 pinów ma mieć masę. I w każdej z wtyczek tak byklo. Tylko żarówka reagowala na mostek z jednym pinem wtyczki.

Nie wiem co dalej

Będę wdzięczny za podpowiedzi ( najlepiej językiem niefachowym :-))

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

 

Dodano: 03 kwi 2017 - 07:46

No dobra.

Brak odpowiedzi jedynie wiem że moderator czuwa :-)

Fakt pisanie na telefonie nie jest najwygodniejsze ale to nie w tym rzecz.

Poza faktami podanymi wcześniej :

- nie gaśnie lampka sufitowa po zamknięciu drzwi

- przy uruchomieniu samochodu gaśnie prawidłowo

- żarzy się kontrolka niezamkniętych drzwi

- odłączenie 4 czujników z drzwi nie naprowadziło na winowajcę (wykluczyło najbardziej prawdopodobną przyczynę - włączniki w drzwiach)

 

pojawił się jeden jeszcze -dla mnie jako laika zupełnie nie zrozumiały.

Silnik pracuje, bezpiecznik do oświetlenia kabiny dalej wyjęty, widać żarzącą się kontrolkę niezamkniętych drzwi.

Wyłączam radio - kontrolka gaśnie - albo przygasa na tyle mocno że nie jestem w stanie dojrzeć. Włączam radio- efekt powraca (kontrolka).

Nie mogę pojąć związku radia z problemem ale jednak powiązanie jak widać jest.

 

Może ta ciekawostka pobudzi elektronicznie uzdolnionych aby rzucili trochę światła na mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!