Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Całkowity brak mocy po wizycie w serwisie


vexen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Reanult Scenic II phII 1.9dci 130km. Tydzień temu podczas jazdy ujawniła się (przynajmniej tak myślałem) nieszczelność układu dolotowego objawiająca się świstem powietrza przy wchodzeniu turbiny na obroty. Innych objawów brak. Samochód nie stracił mocy, nie kopcił, słychać było tylko charakterystyczny świst. Samochód został odprowadzony do warsztatu w celu wykrycia źródła w/w problemu (nieszczelny intercooler, nieszczelne przewody). Po dwóch dniach serwisowi skończyły się pomysły a samochód został siłą odebrany. Charakterystyczny świst zniknął.. podobnie jak cała moc samochodu. Samochód z trudem przekracza 2 tysiące obrotów a turbina nie daje żadnych słyszalnych znaków życia. Panowie podobno testowali szczelność intercoolera i przewodów.. wg ich relacji nie znaleziono żadnych nieszczelności.

Samochód nie wyświetla żadnego komunikatu o błędzie (deska rozdzielcza). Nie kopci. Po prostu całkowicie stracił moc. Jaka może być przyczyna w/w stanu rzeczy? Co 'rzeczowy serwis' mógł popsuć? Nie chce mieć z nimi nic więcej do czynienia.. co gorsza.. upierają się że tak było od początku. Czy ktoś zna jakiś kompetentny serwis z okolic Gliwic, Zabrza lub ogólnie woj. Śląskiego który jest w stanie rzeczowo zając się rozwiązaniem tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wtryski są w tych samych gniazdach, w których były przed wizytą w warsztacie. Ma to znacznie, bo kody dla każdego są wpisane w komputer. Ponadto wężyki pościśnień: czy na cienkiej gumomej rurce wchodzącej z góry do turbiny jest podciścnienie i czy wszystkie wężyki podciśnień są na właściwym miejscu. Dodatkowo sprawdź czy wszystkie przewody dolotowe są dobrze dokręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie pomocne wskazówki. Postaram się zwrócić na nie uwagę osoby która będzie reanimować mi samochód (sam chyba jeszcze nie do końca czuję się na siłach). Jeszcze jedno pytanie. Czy jazda z wyciągniętym/odłączonymi wężykami podciśnienia grozi jakimiś określonymi konsekwencjami dla turbiny? Tzn. do mechanika mam samochód zapakować na lawetę :) czy mogę bez stresu doturlać się o własnych kołach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu bez podciśnienia na turbinę nie ma sterowania zmiennej geometrii łopatek i twój silnik działa jak zwykły wolnossący diesel :) Ja tak jeździłem przez kilkanaście kilometrów i nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam podobny problem, w trakcie jazdy pojawiał się świst, a samochód nie miał zupełnie mocy. Niestety musiałem mieć auto więc tak sobie jeździłem miesiąc wolnossącym. Samochód nie kopcił, nie brał oleju. Po ok. miesiącu pojechałem do "magika". Najpierw podejrzenie padło na turbinę. Turbo w idealnym stanie. Wymienił jakiś zawór/czujnik od turbo, samochód miał być na "jutro" do odebrania. Odebrałem, auto dalej nie miało mocy, ale świst ustąpił. Podjechaliśmy na Orlen, miałem zatankować Verva ON, wymienił filtr paliwa i powietrza. Dalej to samo. Sprawdził wszystkie węże, nie wykrył nieszczelności. Auto dalej stoi u niego. Na razie pozostaje czekać i nic więcej, może dojdzie co to.

 

 

 

Problem rozwiązany: sparciała i pękła rura łączaca Turbo z IC, taki najkrótszy jej odcinek, tuż przy samej turbinie, zaraz przy tej obejmie metalowej, także ciężko było to dostrzec. Wymieniono na rurkę o podobnej średnicy i autko śmiga aż miło :D.

Edytowane przez Jarosłav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!