Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakiś wąż odwodnieniowy


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

1. Po otworzeniu maski po lewej stronie w okolicy kolumny wisi przyczepiony jakiś wężyk odwodnieniowy. Myślałem, że to wąż od klimy, ale nie mam pewności. Wężyk ma około 25 cm długości, gdzieś tam się trzyma na czymś od strony przegrody i od góry jest CHYBA zatkany (albo się zatkał śmieciami).

 

2. Drugie pytanie: zatkał mi się wąż odprowadzający wodę z podszybia, zdemonotwałem więc wycieraczki, zdjąłem osłony, przetkałem wężyk z prawej strony i jest ok. Jednakże zauważyłem, że po lewej stronie podszybia jest dziura taka sama jak ta po prawej, nie ma w niej jednak węża, woda po prostu leci sobie na dół. Może ten wąż na zdjęciu to jakaś cześć brakującego odpływu po lewej stronie ? Czy fabrycznie nie było żadnego węża ?

 

3. I jeszcze jedna sprawa, czyszcząc odpływ po prawej stronie zdziwiło mnie, że nie cała woda spływa do rurki, tylko minimanie leje się w miejscu gdzie odpływ styka się z blachą na dół na silnik, akurat tam gdzie idą kable. Możecie to zobaczyć u siebie. Leje się, bo po prostu wąż nie jest tam jakoś uszczelniony i w dodatku ma wycięcie przez który przechodzi przewód chyba spryskiwacza. Wygląda, że to jest fabryczne, niepoki mnie tylko ta woda kapiąca na kable.

 

Z góry wam dziękuję za pomoc

 

Załączam zdjęcia odnośnie pytań 1 i 2:

post-46271-0-71581800-1341236778_thumb.jpg

post-46271-0-94962700-1341236831_thumb.jpg

Edytowane przez Lense
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na odprowadzenie wody z podszybia. Takie węże są z obu stron, nie ma prawa się nic lać bezpośrednio z podszybia, u mnie to połączenie jest szczelne.

Wygląda na to że wąż wypadł z mocowań w podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!