Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabo wieje


Marcys

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ostatnich upałów zauważyłem dość dotkliwy problem z nawiewem. Przy 30 st. na zewnątrz nawiew (oczywiście mowa o czwartym biegu) nie daje rady schłodzić wnętrza auta. Myślałem, że to problem klimatyzacji, przeprowadziłem więc całkowity jej przegląd; usunięto płyny, stworzono próżnię i ponownie napełniono po czym odgrzybiono. Problem nie ustąpił. Gość w serwisie klimatyzacji powiedział mi, że nie jestem pierwszy, który przyjeżdża Scenikiem ze słabo wiejącym nawiewem - jego zdaniem to przykra przypadłość tego modelu. Podczas odgrzybiania wokół kratek wylotowych utworzył się szron, co zdaniem serwisanta było potwierdzeniem tezy, że nawiew nie wyrabia z wydmuchiwaniem schłodzonego powietrza (pomiar: 7,8 st C). Ponadto przy włączonym obiegu wewnętrznym wydajność nawiewu spada przynajmniej dwukrotnie, co jest kuriozalne, bo w poprzednich moich autach (oba peugeot) na włączonym obiegu wewnętrznym wiało jeszcze mocniej i co zrozumiałe chłodziło jeszcze wydajniej.

 

Czy ktoś z Was ma podobny problem z wianiem? Czy to rzeczywiście wada wrodzona nawiewu, czy też mój nie daje rady i konieczna jest wymiana? A może można zastąpić scenikowski wentylator urządeniem z innego modelu / marki?

 

--

Marcin

Scenic II ph II

1.6 dCi 105 KM, I 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Marcys Temat zamarł ??, mam taki sam problem przy klima-troniku, filtr nowy, bez filtra taka sama wydajność co sugeruje zapchaną chłodnicę klimatyzacji, zastanawiam się czym ją wymyć bez demontażu, oczywiście nie robiąc szkód w automatyce.

Edytowane przez Wojtek32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!