Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak sprawdzić czy dany silnik jest fabrycznie od nowości w samochodzie?


Rms

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość zidentyfikowania czy dany silnik, który jest obecnie w samochodzie jest silnikiem fabrycznie zamontowanym w aucie od nowości? Czy można to jakoś rozpoznać? Może numer silnika pokrywa się jakoś z VIN-em?

I na koniec podpowiedzcie gdzie znaleźć numer silnika w Grand Scenicu II phI 2004 1.9 dCi 120km rok?

W instrukcji jest napisane, że na pokrywie / wygłuszeniu silnika o ile dobrze pamiętam lecz u mnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane, że na pokrywie / wygłuszeniu silnika o ile dobrze pamiętam lecz u mnie nie ma

Numeru silnika w numerze VIN nie znajdziesz, 2 pozycje oznaczają tylko jego kod czy to diesel czy benzyniak i jakiej pojemności. Nie dowiesz się jednak z tego czy silnik nie był podmieniony na tego samego typu ale inną sztukę.

Numer jest wybity z przodu na bloku silnika. Pokrywa/ osłona/ wygłuszenie nie jest częścią silnika, więc wstawianie na nią indywidualnych, niepowtarzalnych numerów byłoby nieporozumieniem.

Jedynie z tym numerem i numerem VIN zgłaszając się do ASO, dowiesz się czy to silnik fabryczny. Jest to podane w szczegółowej specyfikacji danego auta.

Kol. pasek- możesz mnie oświecić, pod którą pozycją na tej tabliczce jest kod silnika????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien

Jak nie jesteś pewien to najpierw sprawdź i nie p... głupot.

Kolejny raz upominam.

pasek Twoje posty nie wnoszą praktycznie nic do dyskusji, tam gdzie piszsz, a powodują tylko większe zamieszanie.

Na tym forum nikt nie zlicza postów, więc nie widzę sensu ich nabijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!