Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic do oceny


czili

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zakupić auto dla zony, tak żeby bez problemu możną było wsadzić fotelik i wózek do bagażnika. Oprócz opinii o tym konkretnym egzemplarzu poproszę o informacje na temat połączenia skrzyni automatycznej z silnikiem 1.6 (miałem dwa takie scenic w manualu i jedyna przypadłość w sumie to cewki)

 

oto link do ogloszenia:

http://moto.allegro.pl/renault-scenic-1-6-16v-automat-i2472107531.html

 

-

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie skrzyni automat w Scenic nic Ci nie powiem (nie napiszę, bo nie miałem styczności z takim zestawieniem).

Ale jeśli chodzi o ten egzemplarz;

Wydaje mi się, że gość będzie go sprzedawał, na tzw. Niemca, bo tablice nie są wyjazdowe. Według mojej oceny, auto było rozbierane, może nie miał dzwona, ale raczej rozbierany był - różne szpary tylnej klapy z tzw. repearturkami, przednia maska krzywo opada, ale to akurat można uregulować odbojami. Nie ma ESP - kontroli trakcji, bo nie widzę włącznika, nie znalazłem też manualnej centralki od Webasto, dziwne, że tylko z pilota. Kierownica ma inny odcień niż jej poduszka, no i sama poduszka wygląda na kombinację, strasznie coś odstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat i 107 koni to nie jest najlepsze połączenie będzie wycie przy przełączaniu i duże spalanie w mieście. Kolega ma i chętnie się pozbędzie. Automat to minimum 2.0 140 koni. Owszem w manualu 1.6 ok tak jak pisałeś cewki i nic poza tym . Przy takim bym został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 litrów na miękko latem. Bez przyjemności z jazdy biorąc pod uwagę połączenie motoru 107 koni ze skrzynią i wagą scenica. Nie chodzi tu o to aby się ścigać ale bezpiecznie wyprzedzić auto itp.

 

Dodano: 18 lip 2012 - 08:00

Poza tym 2002 rok i te felgi oraz tapicerka. Wydaje mi się że wyglądało to trochę inaczej w 2002 roku tzn były już inne wykończenia wnętrz i inne alusy zastosowane.Ale tutaj nie dam sobie uciąć..... :D Sprawdz po prostu rocznik u klienta.

Edytowane przez Metys79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać i się nie zastanawiać!!!

 

Cena jest super atrakcyjna.

Jeżeli będzie coś do wymiany to i tak jest co cena warta zachodu.

 

Zadbane, niski przebieg, środek wypucowany. Moim zdaniem warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać i się nie zastanawiać!!!

 

Cena jest super atrakcyjna.

Jeżeli będzie coś do wymiany to i tak jest co cena warta zachodu.

 

Zadbane, niski przebieg, środek wypucowany. Moim zdaniem warto!

 

 

I właśnie na to handlarze łapią wszystkich pózniej mówiących ze francuz be :D

 

Żadna atrakcyjna normalna i podejrzewam, że jeszcze recykling i wydział komunikacji do zapłaty bo tak handlarze ładują klientów. Piszą że po opłatach a potem zonk. Poza tym już troszkę staniał zaczyna się pilić.

Edytowane przez Metys79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pierwotna cena byla 13900zl, pozniej 14700 WTF?! a teraz 12600 (12900). Niby stoi niedaleko mnie, wiec w weekend jak znajde chwile czasu to podejde tam i zobacze. Generalnie nastawiam sie na automat, tylko ciezko mi znalesc jakies opinie jak on sie sprawuje w Renault... tak jak Kolega Metys79 mowi, nie chodzi o rajdowa jazde, tylko zeby jakos sie kulał do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie na to handlarze łapią wszystkich pózniej mówiących ze francuz be

 

Na francuza nie zdarzyło mi się jeszcze złego słowa powiedzieć, i wcale nie łapie się na triki handlarza tylko piszę jak faktycznie jest. Cena atrakcyjna. Widać handlarz stara się sprzedać w końcu to auto bo cena skacze co jakiś czas jak zdążył zauważyć kolega "czili".

 

Także bez pochopnych wniosków proszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma się kulac przy spalaniu 12 miasto to jak najbardziej . Ważny jest stan auta . Pamiętaj że handlarz nie kupił od niemca prezentu w super cenie. Polecam ostrożnść. Jest jednak nadzieja skoro wywalił taką cenę na początku, że kupił go w miarę normalnej cenie. Druga sprawa, że u nas na automat musi być amant i te ceny zawsze są trochę niższe a sprzedaż wymaga większej cierpliwości. Looknij na tą książkę serwisową poproś vin i może sprawdz w serwisie.

 

Może wrzuć w szukajce forum coś nt automatu w megi czy scenicu. Może jakiś użytkownik się znajdzie.

 

Dodano: 18 lip 2012 - 11:16

Na francuza nie zdarzyło mi się jeszcze złego słowa powiedzieć, i wcale nie łapie się na triki handlarza tylko piszę jak faktycznie jest. Cena atrakcyjna. Widać handlarz stara się sprzedać w końcu to auto bo cena skacze co jakiś czas jak zdążył zauważyć kolega "czili".

 

Także bez pochopnych wniosków proszę :D

 

To nie pochopne wnioski tylko fakty . Pięknę zdjęcia i nietrudno o emocje i napalanie się. Wejdz na niemieckie strony i poszukaj ile trzeba zapłacić za scenica 2002 od prywatnej osoby. :D

Edytowane przez Metys79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz VIN i potwierdź w ASO przebieg bo znając życie to będzie skręcony (kierownica jakby dopiero co z fabryki wyjechał). NIKT za naszą granicą nie kupuje auta, przekula się nim ledwo co i potem sprzedaje w mega okazyjnej cenie i to jeszcze handlarzowi.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj z czystej ciekawosci zobaczyc taki: http://moto.allegro.pl/renault-scenic-1-6-van-i2479148047.html

pomijajac jego "bezwypadkowosc" w srodku nawet nie byl mocno dobity, a i jechalo sie nim calkiem przyjemnie (nie bylo wogole czuc, ze skrzynia zmienia biegi) komputer pokazywal srednie spalanie 7.8l/100 - ale to pewnie bylo w trasie, chociaz sprzedawca twierdzil, ze glownie w miescie jezdzilo (auto z Myśliborza musialo jakos do tego Szczecina dojechac).

Aż tu nagle cos strzelilo w skrzyni, zapalila sie zółta lampka i auto nie chcialo jechac. Po zgaszeniu all ok - czytalem na forum, ze to nie wróży nic dobrego...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

 

Dodano: 26 lip 2012 - 12:41

Pokazało się jeszcze coś takiego. Myślicie, że warto ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=2512418120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!