Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam megane po lifcie z 2000r kombi, jest założony autoalarm nie fabryczny niefabryczny nie wiem jaki bo z tym alarmem już ją kupiłem, fabryczny jest centralny zamek w kluczyku. Od pewnego czasu zrobiło mi się tak, że nie zamykają się drzwi po przekroczeniu pewnej prędkości tylko po przekręceniu kluczyka w stacyjce po paru sekundach. Ja osobiście wolałem jak się zamykało po przekroczeniu prędkości bo ostatnio wysiadłem z auta z zapalonym silnikiem i mi się drzwi zamknęły ale na szczęście byłem pod domem i poszedłem po zapasowe kluczyki. Jeżeli można to proszę o sugestie w tej sprawie. Dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie sugestie, bo nie łapię o co chodzi? Renufki już tak mają, że czasami, w zależności od modelu, mogą się same zamknąć.

Co do zamykania, coś Ci się namieszało w UHC, przydało by się podjechać na CLIP-a, żeby to "wyprostować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak kupiłem autko to drzwi zamykały się jak była jakaś tam prędkość a od pewnego czasu zamykają się jak wkładam kluczyk i po paru sekundach (5-10 sek.) i się zamykają. Wolałem jak zamykały się przy jakiejś prędkości bo jak pisałem miałem przypadek, że wysiadłem z auta przy odpalonym silniku i otworzyłem drzwi, wtedy odblokowują się wszystkie, chciałem coś sprawdzić i zamknąłem drzwi odruchowo i zamek się zamkną a kluczyki w środku z odpalonym silnikiem. Dobrze, że byłem pod domem więc wziąłem zapasowe klucze i otworzyłem auto. Teraz bez zapasowych nigdzie się nie ruszam. Jak zrobić żeby nie zamykały się po przekręceniu kluczyka tylko przy prędkości? Może teraz napisałem jaśniej o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem jak radziłeś bezpiecznik i dało tyle, że nie włączał się wcale centralny, ani po przekręceniu kluczyka ani po ruszeniu i osiągnięciu pewnej prędkości. Jutro spróbuję jak mi podpowiedział znajomy co też miał taki problem przytrzymać przycisk blokady drzwi i odpalić auto zobaczę co będzie. A teraz pytanie z innej beczki co się stanie jak odłącze akumulator na jakiś czas? Czy zresetuje się wszystko i będę musiał coś kombinować z jakimiś ustawieniami czegokolwiek? Bo na logikę biorąc to w każdej chwili może paść akumulator i co wtedy? Wiadomo wymiana ale czy trzeba coś ustawiać czy co? Ja jestem zielony z elektryki, bardziej mechanika mnie interesuje i pucowanie lakieru, poprawki, zaprawki, i żmudna robota ale to lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem i wszystko jest OK. Tak jak wyczytałem na forum, że trzeba nacisnąć przycisk blokowania drzwi i odpalić auto i to samo mi mówił znajomy żebym tak zrobił. Dzisiaj to zrobiłem i działa :D A więc dzięki, kto pyta i czyta nie błądzi. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!