Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uwaga na dane zawarte w WKŁ


meganelapua

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jezeli komuś przyjdze do głowy samodzielne majsterkowanie i rozkręcanie istotnych części silnika ,to sugeruje weryfikacje danych zawartych w WKŁ z rzeczywistymi.Konkretnie chodzi o podane wartości dotyczące dokręcania śrub korbowodów .Są nieprawdziwe.Nie wiem czy właściwy dział ale na OT też nie widze miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli komuś przyjdze do głowy samodzielne majsterkowanie i rozkręcanie istotnych części silnika ,to sugeruje weryfikacje danych zawartych w WKŁ z rzeczywistymi

Jeśli piszesz to na podstawie prac przy swojej megance, to zauważ, że WKŁ "Sam Naprawiam" jest wydana dla meganki i częściowo sceniola I Ph I. Po liftingu mogły nastąpić zmiany w tych podzespołach, niestety książka nie została wznowiona i rozszerzona o te modele, ani nie pojawiła się aktualizacja czy errata. Jest coś ale chyba tylko w wydaniu anglojęzycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właściwie haczyk polega na zastosowaniu dwóch rodzajów korbowodów, zwykłe i łamane.Zaraz po lifcie były stosowane zwykłe i troszke pózniej łamane.Zamawiałem ostatnio panewki do swojej Megi ,podałem Vin i nie pasowały.... okazało się ,że w moim silniku 2001 są zwykłe korbowody (panewki z zamkiem).Wracając do samych momentów : Dialogys podaje na pierwszej stronie zespołu tłok-korbowód 3! momenty dokręcania .Niżej są już 2 w zależności od rodzaju korbowodu (łamany i zwykły) 20Nm+ 45* i 20Nm+110*.Wartość z WKŁ 43Nm ma się nijak do tych z Dialogys-a ,bo ani nie jest to 20+45* ani 20+110* (nowe nakrętki) klucz nowy -Hazet moment w karcie kontroli klucza przy 43Nm to 42.5Nm.

Ps.Tak na marginesie, jak udało się komuś wyjąć i założyć (porawnie ) miske oleju i najważniejsze przegrode bez oddkręcania sanek? Doczytałem się ,że to nie problem...... po zdjęciu sanek jest to kłopotliwe (przegroda) nad smokiem....u mnie właśnie ona i rozciągnięty łańcuszek napędu pompy oleju wydawały dzwięki podobne do pierwszej fazy kończących się (panewek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz to na podstawie prac przy swojej megance, to zauważ, że WKŁ "Sam Naprawiam" jest wydana dla meganki i częściowo sceniola I Ph I. Po liftingu mogły nastąpić zmiany w tych podzespołach, niestety książka nie została wznowiona i rozszerzona o te modele, ani nie pojawiła się aktualizacja czy errata. Jest coś ale chyba tylko w wydaniu anglojęzycznym.

Ja mam wersję książki dla roczników 1999-2002 czyli phII

 

post-28065-0-12562800-1343598732_thumb.jpg

Edytowane przez jarsztyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję książki dla roczników 1999-2002 czyli phII

Jesteś chyba jedynym na tym forum, kto się takim wydaniem pochwalił. Zazwyczaj jak to było poszukiwane, to wspominano tylko o angielskiej wersji językowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś chyba jedynym na tym forum, kto się takim wydaniem pochwalił

Ja od praktycznie początku mam obie wiersje, jedną nawet papierową ale mniej z nij korzystam niż z pdf-a.

Wielokrotnie polecałem i robiłem odwołania do konkretnych stron w obu wersjach.

Nie bardzo rozumiem Towojego zaskoczenia. Zresztą od bardzo dawna obie wersje leżą na ftp, wystarczy ściągnąć.

Co do wersji Sam naprawiam były dwa wydania, pierwsze obejmowało Megane/Scenic I PhI drugie Megane/Scenic I PhII.

Podobno koszty wydania były by zbyt wysokie i dlatego nie wydano następnych książek z serii Sam naprawiam. O ile mnie pamięć nie myli zatrzymali się gdzieś ok 2005 r.

 

Dodano: 30 lip 2012 - 07:27

PS

Przypomniało mi się, że na forum też były obie wersje, niestety niedostępne dla ogółu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że na forum też były obie wersje, niestety niedostępne dla ogółu

Nie należę do kolekcjonerów tych pozycji wydawniczych, by tego namiętnie poszukiwać. To co napisałem wyżej, opieram o wiadomości nabyte z treści postów na forum.

Inna sprawa, że książka do tych roczników, czy to w wersji papierowej, czy elektronicznej, nie była mi bezpośrednio potrzebna, bo nie posiadam tego rocznika auta, więc mogło mi coś umknąć.

Niemniej jednak, dobrze, że sprawa została wyjaśniona. Teraz już można do poszukiwania tego wydawnictwa odsyłać skoro takowe istnieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!