Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pytań w temacie zbieżności:

1. Jak to możliwe, że jedno koło ma inną zbieżność od drugiego? Wyczytałem to na tym forum. Przcież są połączone na sztywno ze sobą przekładnią i drążkami.

2. Jaka jest prawidłowa zbieżność? Znalazłem info, że od -0,1 do 0,1. W jakich to jest jednostkach?

3. Słyszałem, że pomiary na ścieżce są mało wiarygodne i tylko te przyrządy mocowane do felg dają odpowiednią dokładność.

4. Kiedy konieczne jest zerowanie kąta skrętu? Po każdej zbieżności?

5. Zależy mi na idealnym ustawieniem na wprost kierownicy a nie wszyscy mechanicy sobie z tym radzą - gdzie najlepiej pojechać, do ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Może dojść do "podobnego" efektu tylko w sytuacji kiedy z jednej strony będzie niewielki luz i zmieni się kąt wyprzedzenie swożnia zwrotnicy(np. wybite tulejki wahacza (cofnięte jedno z kół)) zaś drugi kąt wystarczająco dobry by zachować prosty kierunek jazdy.Jednakże nie można nazwać tego "różną" zbieżnością.Myśle ,że jeżeli ktoś tak opisał to miał na myśli sytuacje na stanowisku diagnostycznym gdzie kierownica była ustawiona na wprost (do ustawienia zbieżności) i jedno z kół mogło dobrze "patrzeć" zaś drugie "zezować".

To są miary kątowe na mm jest to -1mm do 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań w temacie zbieżności:

1. Jak to możliwe, że jedno koło ma inną zbieżność od drugiego? Wyczytałem to na tym forum. Przcież są połączone na sztywno ze sobą przekładnią i drążkami.

2. Jaka jest prawidłowa zbieżność? Znalazłem info, że od -0,1 do 0,1. W jakich to jest jednostkach?

3. Słyszałem, że pomiary na ścieżce są mało wiarygodne i tylko te przyrządy mocowane do felg dają odpowiednią dokładność.

4. Kiedy konieczne jest zerowanie kąta skrętu? Po każdej zbieżności?

5. Zależy mi na idealnym ustawieniem na wprost kierownicy a nie wszyscy mechanicy sobie z tym radzą - gdzie najlepiej pojechać, do ASO?

1-możliwe na stanowisku kontrolnym, zbieżnosć się "sumuje" za sztywno to nie są połączone, na sztywno jest tył rozumując po twojemu

2-jednostki w tym przypadku to mm, może jeszcze być zamienne w stopniach

3 - są wiarygodne,jezeli mechanior jest niedbały to nawet będą dokładniejsze niz na przyżądach,wynik pomiaru wychodzi jak podczas jazdy.

4.chyba nie po każdej

5 można i na stacji kontroli i w aso i niezależnym warsztacie,to nie jest problem, wszystko zależy od fachowości i dobrej woli mechaniora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy :D

Pkt. 1. Są połączone na sztywno tyle że z możliwością regulacji. Przy różnych ustawieniach kierownicy każde koło możemieć inną zbieżność ale przecież zakładamy, że koła mają być na wprost ustawione centrycznie do osi podłużnej pojazdu. Wg. mnie jeśli koła lewe i prawe mają różne zbieżności to poprostu nie są centryczne do osi pojazdu. To, że kierownica wtedy nie koniecznie jest "na wprost" to już zupełnie inna historia.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze nawet w fabrycznie nowym aucie moze zaistnieć sytuacja ze po zamontowaniu głowic na 4 koła moga byc inne wartości zbieżności na kołach jednej osi w "+ czy -".jeżeli sa małe róznice i auto zachowuje śladowośc jest OK, gorzej może być w autach powypadkowych, ale i tam producent i przepisy dopuszczają pewne wartości. Jedną z jednostek w przypadku zbieżności jest mm.Wyobrażasz sobie że auto jest poskładane co do mm? co do kiery, nie jestproblemem ustawienie jej idealnie równo , nawet w powypadkowym "bananie', trzeba tylko chcieć. Tak na koniec powiem Ci że większośc nowych Man-ów miało przekrzywiona kierę i zawsze w tą samą strone,kierowcy serii Scani narzekali że ściąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!