Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne dźwięki po wymianie sprzęgła


maciek250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno wymieniłem sprzegło całe kompletne firmy LUK po wymianie samochód na rozgrzanym silniku cieżko odpala trzeba go trochę pokręcić żeby załapał. Do tego złego od czasu do czasu przy wrzucaniu na luz dochodzą mnie dziwne dzwięki z okolic skrzyni biegów czasami tuż po zapaleniu na zimnym silniku ten dzwięk jest bardziej słyszalny po wciśnięciu sprzegła przestaje. Proszę o sugestie bo mechanicy rozkładają ręce i narazie czekamy co się będzie działo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też niedawno wymieniłem sprzęgło (komplet LUK wycisk, tarcza, łożysko) i na luzie słychać dzwonienie, po wciśnięciu sprzęgła jest cisza.

Edytowane przez bajdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to raczej chrobotanie nie dzwonienie tak jakby coś gdzieś ocierało i to tylko na luzie z puszczonym sprzęgłem w czasie jazdy jak wrzuce na luz też jest słyszalne ale nie zawsze i to jest dziwne. Mechanicy sugerują że moze to byc uszkodzona sprężyna na sprzęgle albo coś w samej skrzyni ale na dzień dzisiejszy nawet po rozebraniu nie będą wiedzieli na 100% tłumaczą się tym że to za krótki okres od wymiany i nie będzie widać uszkodzeń

Edytowane przez maciek250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś temacie o sprzęgłach ostrzegałem przed zakładaniem zestawów LUK, kiedy sam kupowałem najpierw sprzedawca mnie uprzedzał, że mieli zwroty, a potem mechanik, że są kiepskie ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj właśnie wymieniam sprzęgło, wszystko zaczynało się od metalicznych dźwięków - mechanik powiedział że mogło to być spowodowane

pęknięciem takiego plastiku, grzybka przy łapie (na sprzęgle bym jeszcze trochę pojeździł). Wymienialiście przy okazji ten "plasticzek" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no i po problemie po wielu tygodniach mechanicy w koncu doszli do wniosku iż wymienią jeszcze raz sprzegło na własny koszt. Wymienili na Sachs i po problemie samochodzik śmiga aż miło a tamto LUKa miało ponoć luzy na ośce na której je się osadza poszło do reklamacji.

Edytowane przez maciek250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym moze byc ze sprzeglo LUCA nie jest dobre moze byc. Ja po wymianie mam taki dźwięk jak by grzechotania i jak gasze silnik tez jest grzechotka. Na zimnym silniku jak odpale to coś ślychac na poczatku było takie grzechotanie teraz już inaczej jakby bardziej metaliczny.Jak wciskam sprzeglo to wszystko cichnie. Podczas wymiany sprzgla nie wymieniałem łozyska oporowego i nie wiem czyt to winna sprzegla a może łożyska. Jak silinik sie dogrzewa to cichnie dzwiek a tak jak jade to słychac grzechotanie.trudno stwierdzić czy sprzegło czy łożysko.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

sprzęgła lipne robia podobny miałem przypadek tylko ze w thali 1,5 dci wymiana sprzegła na inne i cisza oraz zadowolony klient, najgorsze że nie ma kto zapłacić za kolejna wymiane sprzęgła taka odpowiedzialnośc inter carsu za sprzedaż wadliwych części

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!