Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka oleju zapala się i gaśnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ciekawi mnie czy ktoś miał problemy z zapalającą się i gasnącą kontrolką ciśnienia oleju. Jutro lub pojutrze opiszę wszystko dokładnie. Dziś nie mam już czasu.

 

EDIT:

Wracałem wczoraj z Jeleniej Góry do Łodzi. Gdzieś w okolicach Strzegomia dojeżdżam do ronda, zwalniam, nagle - "piiik" i czerwona kontrolka od ciśnienia oleju. Zaraz za rondem postój, maska... bagnet... , wszystko w porządku, ponad pół stanu oleju. Uruchamiam silnik, wskaźnik poziomu oleju pokazuje to samo co na bagnecie, delikatnie dodaję gazu wprowadzając na coraz wyższe obroty, kontrolka się nie wyświetla. Powoli ruszam, ledwo co włączyłem 2-kę ponownie zapaliła się kontrolka, przyspieszyłem i po chwili zgasła. Wsłuchuję się z jak największą uwagą w pracę silnika, nie stwierdzam żadnej zmiany. Z równą prędkością jadę dalej, kontrolki brak. Po ok 20 km dojeżdżam do autostrady A4. Zwalniam przed skrzyżowaniem z autostradą i znów pojawia się kontrolka. Wjeżdżam na autostradę, przyspieszam, kontrolka znika. Przejeżdżam ok. 40 km z równą prędkością 90 km/h po autostradzie bez żadnych sensacji. Zwalniam aby wjechać do Wrocławia i znów to samo - kontrolka oleju, która po przyspieszeniu znika. Jadąc przez Wrocław objawy takie same: zwalniam - zapala się, przyspieszam - gaśnie. Tylko zauważam, że trzeba silnik rozkręcić do coraz wyższych obrotów, aby zgasła. Konsternacja - co robić?, szukać mechanika (późny wieczór) czy jechać dalej. Doszedłem do wniosku, że jeśli ciśnienia oleju by nie było to silnik już dawno by się zatarł (przejechałem już około 70 km) albo przynajmniej dałaby się zauważyć zmiana odgłosów pracy. Postanawiam jechać dalej. Zaraz za Wrocławiem kontrolka zapaliła się już na stałe i bez przeszkód dojechałem do Łodzi. Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem proszę o odpowiedź. Przepraszam za przydługi post ale chciałem jak najdokładniej opisać problem.

Edytowane przez mendos4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę trzy możliwości:

1) niski stan oleju, który wykluczyłeś,

2) uszkodzenie czujnika oleju, zwykle po wyjęciu kabelka wsuwka jest wilgotna od oleju, może też z niego kapać, ale nie jest to krytyczne.

3) zaczyna padać pompa oleju, ale przy tym przebiegu raczej wątpię

Chyba najszybciej będzie kupić czujnik oleju, kup w sklepie motoryzacyjnym, z tego co pamiętam jest taki sam jak w Oplach i chyba Fordach.

Jak ja wymieniałem to w sklepie gościu wybrał z katalogu.

Oryginalny wykręcisz kluczem 22 ten nieoryginalny jest chyba na 19. Problem w tym, że musi to być albo klucz rurkowy albo wysoka nasadka. Możliwe, że będziesz musiał wykręcić jedną ze śrub obudowy sprzęgła, u mnie nie dało się obrócić kluczem czujnika, bo przeszkadzała śruba.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Wtam odświerze temat z tym że mi się zapala olej tylko na biegu np przy wyhamowaniu po dpięciu czujnika jest to samo jesli ktoś wie w czym jest przyczyna proszę o pomoc czujnik i olej nowy

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi, ortografia. Aston76

 

Dodano: 04 paź 2014 - 18:00

Eureka wiem że temat trochę przygasł ale mam nadzieje że pomogę komuś w przyszłości. U mnie pomogło wypęcie wtyczki przy skrzyni biegów trochę wd 40 i działa jak należy. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!