Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie!

 

Czy moglibyście podpowiedzieć jak zdemontować i zamontować tylny środkowy pas bezpieczeństwa ? W przyszlym tygodniu mam wakacyjny wyjazd jednak okazało się iż nie posiadam tego pasa i chcę zrobić przekładkę od kumpla. W zamian obiecuję zrobić fotorelację :D

 

Z góry dzięki za podpowiedzi :D

Edytowane przez pikpik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw demontujesz oparcie odkręcając 4 śruby w podłodze - wiem, że mam nieposprzątane :D

dsc08232.jpg

Następnie po wyjęciu oparcia rozpinasz zamek. Niestety nie mam on suwaka więc żeby go zapiąć przy złożeniu musisz „załatwić” jakiś pasujący suwak. Ja do dzisiaj nie mam zapiętej kanapy :D

Odkręcasz jeszcze śrubkę przy wyjściu pasa i zdejmujesz plastikową osłonę. Jest ona tak skonstruowana, że po jej wyjęciu pas można z niej wysunąć:

dsc08233.jpg

Gdy odsuniesz tylna tapicerkę pod nią będzie śruba mocująca pas:

dsc082tkt.jpg

Niestety nie wystarczy jej odkręcić. Pas jest pod tapicerką z drugiej strony. W instrukcji jest, że trzeba wyjąć podłokietnik, zdjęć całą tapicerkę i gąbkę. Duuużo roboty. Ja wymieniłem pas zdejmując tylko tapicerkę od dołu oparcia i „wciskałem” się pomiędzy gąbkę, a blachę siedzenia. Było trudno, ale dało się zrobić. Pewnie tak jak ja masz wersję van w której nie ma środkowego pasa. Ten pas jest, ale został ucięty i końcówka schowała się pod tapicerkę. Na koniec jeszcze musisz wymienić zapięcie pasa na podwójne.

Nie wiem czy twój kumpel się na to zgodzi. Kupno samego używanego środkowego pasa też jest trudne (nie mówię o serwisie). Ja kupiłem całe oparcie ale i tak zapłaciłem dużo taniej niż za pas. Poprosiłem jeszcze żeby pas wymontowali z oparcia i przysłali mi samego.

Edytowane przez mireczek01
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Temat ciekawy i dla mnie. Niestety moja Megane 2 phI tez ma tylko z tylu 2 pasy. Niestety srodkowego calkowicie brak.

Widze na allegro, ze on jest mega trudny do dostania.

Ale mam pytanie.. moze ktos bedzie wiedzial czy czasem nie pasowalby pas tylny srodkowy z Laguny II???

 

Thomasso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pasuje od laguny, ale na allegro jest jeden: Mój odnośnik

Możesz mi wieżyć to jest dobra cena. Ja musiałem kupić całe oparcie, bo inaczej kilka lat temu nie szło dostać.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pasuje od laguny, ale na allegro jest jeden: Mój odnośnik

 

Na zdjęciu nie ma m.in. zapinki w którą zapina się pas - trzeba dopytać czy jest kompletny. Ja też szukałem takiego pasa i kupiłem od kolegi z forum kompletny za 100 zł. Swego czasu dałem ogłoszenie na podforum "kupię" i dostałem ofertę z której skorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu nie ma m.in. zapinki w którą zapina się pas - trzeba dopytać czy jest kompletny. Ja też szukałem takiego pasa i kupiłem od kolegi z forum kompletny za 100 zł. Swego czasu dałem ogłoszenie na podforum "kupię" i dostałem ofertę z której skorzystałem.

 

OK. Dzięki. Ta aukcja musiała się niedawno pojawić, bo jak wczoraj nocką przeglądałem to nie było :)

Zapinka jest, tylko słabo widoczna. Napisałem do sprzedającego.

 

Dzięki za pomoc.

Thomasso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wyjęty pas środkowy (po 20 min męczarni) i okazało się że był wycięty. Pytanie: czy sam pas pasowałby od innego modelu np Megane I, lub Laguny I lub II?. Rozebrałem ten mój zwijak i wystarczy tylko zamontować do niego pas i po sprawie. Zapinkę posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

mam pytanie jak skończyła się akcje pas?

Mam ten sam problem kupiłem "ciężarówkę" a chcę zarejestrować jako osobówkę tylko nie chcę płacić majątku za nowy pas w ASO. Czy jest jakiś sposób na zapięcie tego zamka ( tył kanapy).

Pozdrawiam

Tarłoś

Edytowane przez ttarlowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest taki, że kupujesz używany środkowy pas oraz zamek (ponieważ teraz masz pojedyńczy, musisz kupić podwójny zamek) i to wszystko wymieniasz. W kanapie masz zwinięty ucięty pas i go musisz zamienić na cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akcja pas stanęła na wyjęciu pasa środkowego. Bardzo ciężko kupić sam pas, dlatego trzeba w moim przypadku kupić jakikolwiek od tego modelu, wymontować i zamontować w środkowym. Zamek posiadam, dlatego wyłącznie zależy mi na wymianie samego pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

szukajcie do skutku pasa ja mam meganke 2 5d i tez jest na ciężarowke zrobiona czyli kratka brak pasa środkowego,zagłówka i zapinki podwójnej za wszystko na allegro dałem 90 zł czyli pas +zagłówek koszt 20+20+(11)koszt przesyłki,zapinka 19+(20) koszt przesyłki.Szukałem i znalazłem. http://allegro.pl/megane-ii-oparcie-fotela-tylnego-kanapy-prawe-pas-i5786933026.html 100zl za pas :) opłaca się łapcie jeśli ktoś dalej potrzebuje

Edytowane przez Aroxpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!