Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio Cd zamiast kaseciaka w scenicu I phI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeżeli chodzi o radio to polecam Tuner List, było fabrycznie montowane dla Scenica I. Producent Philips i nawet dobrze gra.

Link

 

Jeżeli chodzi o pilota do radia to wszystkie sceniki mają chyba takie same. W razie czego patrz poniższy link:

Link

 

Co do wyświetlacza to umnie przy cd jest coś takiego ->Link

 

Wszytko powinno ze sobą współpracować i zapłacisz za to jakieś 200zł łącznie.

 

Drugą opcją jest podpięcie zmieniarki.

Link

plus kabel gdyby nie było w zestwie:

Link

 

Pozdrawiam

Lionel2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się, mam ten sam problem.

Mam philipsa 22DC594/62F. Kupiłem do niego transmiter, ale jest strasznie kiepska jakość i zastanawiam się nad radyjkiem z płytami. Posiadam w piwnicy radio taty od meganki z 2004 roku, ale to chyba nie będzie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdziłem to i kolega Klimi ma rację. Nie można tego zdrobić bez dodatkowych modyfikacji.

Radia tuner list i update list mają inną wtyczkę do wyświetlacza (żóta mini ISO).

Nie jest jednak problemem przerobienie tego, ponieważ radia tuner list i update list mają takie same wyjścia. Inna jest tylko konfiguracja gniazd.

 

Mamy też różne rodzaje wyświetlaczy.

Wyświetlacz 1

Wyświetlacz 2

Wyświetlacz 3

 

Można więc rozwiązać to na kilka sposobów.

 

1. Zakupić Radio "Radiosat 6000 CD", które było zakładane oryginalnie do scenica:

LINK

LINK

Instalacja bez przeróbek przy opcji z wyświetlaczem 1 i 2.

 

2. Zakupić radio "Tuner List" lub "Update list" i postępować zgodnie z poniższym linkiem.

Link jest do hiszpańskiego forum Renault Laguna, ale podłączenia są takie same. Zmiana dotyczy Radiosat 6000 na Update list.

LINK

Wtyk mini ISO żółty można kupić przez allegro lub sklepie z elektroniką LINK lub kupić całą wiązkę z samochodu z rozbiórki.

 

 

Teraz różnica w gniazdach pomiędzy tuner list vs. update list:

LINK

 

Pytania:

TomaszScenic

Czy układ gniazd w Twoim radiu jest taki sam jak w radiosat 6000 CD? Patrz opcja 1 drugi link.

Jaki masz rodzaj wyświetlacza?

 

Damian_B

Czy Twoje radio to update list?. LINK

Jaki masz rodzaj wyświetlacza?

 

Można też założyć radjo z CD i mp3. Taka opcja tylko dla radia update list Link lub wyższych modeli.

 

Pozdrawiam

Lionel2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj zobaczyłem jak to wygląda przy kaseciaku. U kumpla na warsztacie dorwałem scenica I phI.

Porównam kolory kabli z tym hiszpańskim manualem i dam znać.

 

Tak czy owak będzie Wam potrzebny szeroki wyświetlacz 1, ten od tuner lista. Jest wpełni kompatybilny i na pewno

będzie wyświetlał wszyskie informacje. Jak będziecie kupować wyświetlacz to najpierw zadzwonić i zapytać o kabel z kostkami, który łączy wyświetlacz z radiem. Jeżeli taki kabel dostaniecie to podłączenie odbywa się plug&play.

 

Jeżeli nie uda się załatwić kabla to dodatkowo potrzebna będzie wtyczka mini ISO i komplet kabelków do podłączenia.

Można też kupić gotowe mini ISO z kabelkami i zaoszczędzić sobie dłubania.

 

Dodatkowo Damian_B będzie musiał zakupić ramkę do radia, żeby można było zamontować do deski rozdzielczej.

LINK

 

Proszę sprawdzcie czy macie takie same kolory kabli i czy są tak samo podłączone.

Przepraszam za jakość robiłem telefonem.

wtyk.jpg

 

Pozdrawiam

Lionel2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A jesli zdecyduje sie na radiosat 6000 CD to wyswietlacz takze bede musiał kupic ??

Jeżeli zdecydujesz się na radiosat 6000 to tylko musisz dokupić ramkę.

Jak już będziesz kupował to radzę używany, ale oryginał. Słyszałem złe opinie na temat podróbek.

Zobacz też poniższy link. Ramka ma metalową szufladę.

LINK

 

Wystarczy przepiąć wtyczki i wszystko będzie hulać.

 

Czy masz napis CD changer control nad przyciskami 3 i 4?

 

Pozdrawiam

Lionel2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego napisu wiec mozliwosci wpiecia zmieniarki nie mam. chyba zdecyduje sie na radiosat, nie ma przerabiania elektryki tyle ze gorzej bedzie to wygladac :) poza tym nie mam głowy do przerabiania wiec wole nic nie popsuc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przy wyświetlaczu nie trzeba nic przerabiać. Do ziany jest tylko kostka przy radiu. Jak mi się uda przed urlopem to zrobię krótki manual i napiszę

co i jak krok po kroku. Pozostałe elementy zostają bez zmian.

 

Pozdrawiam

Lionel2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

i jak z tym opisem Lionel200?? ja mam megane z 97 z kaseciakiem philipsa bez obsługi zmieniarki a chciałbym mieć ori cd wyświetlacz mam z osobnym wyświetlaczem godziny i temperatury i sterowanie spod kierownicy czy ten opis tyczy się też mnie czy tylko scenica?? bo niechce kupować radia za ok 150PLN i później albo je sprzedawać albo wywalać na złom. wyświetlaczy z kablami raczej nigdzie niema więc wolałbym np przerobić tylko wtyczkę i najlepiej gdyby sterowanie spod kiery też działało.

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!