Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Wywaliło mi dokładnie takie same komunikaty. Sprawdzał ktoś w clipie co to?

 

Dodano: 05 maj 2013 - 19:19

Okazało się ze przetarł się kabel od czujnika abs w przednim prawym kole. Nowy 120zł i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie chcąc zakładać nowego tematu, podepnę się i opisze swój problem:

 

Podobnie jak u kolegi wyżej w piątek pojawił mi się komunikat: Check ABS Braking oraz ESP/ASR System Fault. Po przejechaniu może 0,5km komunikat zgasł i kiedy już byłem szczęśliwy, że problemu nie ma komunikat pojawił sie znowu. I tak mam do dzisiaj: po odpaleniu świeca się kontrolki, po czym gasną po o. 0,5km i po ok. 1km znowu się zapalają. Co dziwne od kiedy mam ten problem system ABS wariuje: w chwili kiedy komunikaty gasną ABS jest tak strasznie czuły, że lekkie muśnięcie pedału hamulca powoduje załączanie ABS i autem właściwie nie da się hamować, a z kolei kiedy kontrolki się świecą ABS nie działa w ogóle. Dzisiaj jadę podpiąć się pod CLIP'a i dam znać co za czort, chyba, że ktoś już teraz ma jakiś pomysł ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

 

Jestem po diagnozie mojego problemu. Wg CLIP'a problem jest z czujnikiem ABS lewy tył. Mechanik wstępnie pooglądał i wg niego problem jest w samym czujniku a nie w połączeniach, czy stykach. Nowy czujnik firmy ATE to koszt 120zł, więc jutro będzie zamówiony. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem.

 

Pozdrawiam

 

Dodano: 17 cze 2013 - 15:00

Czujnik wymieniony, kontrolki zgasły, problem rozwiązany :)

Edytowane przez Viniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

od wczoraj męczyłem się również z komunikatem ABS Defekt ,ESP/ASR Defekt

thumb_hosting_zdjec_1380897848__dsc_0838.jpg

Aby poradzić sobie z tą usterką ,musiałem wyczyścić wtyczki od czujnika ABS ,gniazdo w piaście ,oraz sam czujnik :

thumb_hosting_zdjec_1380898200__dsc_0843.jpg thumb_hosting_zdjec_1380898317__dsc_0844.jpg thumb_hosting_zdjec_1380898355__dsc_0845.jpg

Odłączanie akumulatora nie kasuje komunikatu na wyświetlaczu ,po czyszczeniu komunikat nadal się pali,ale wystarczy przejechać kilkanaście metrów i pięknie znika . ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Połączono z już istniejącym, podobnym tematem.

Witam mam scenica 2 z 2004 roku ostanio pojawił mi się komunikat check braking oraz abs esp fault .przy gwałtownym hamowaniu czuje bicie pedału hamulca ale tak naprawde nie wiem czy działa abs i esp, przełącznik esp nie raeguje przy jego wciśnięciu.co może być powodem i ile by kosztowała naprawa, i jak sprawdzić czy czujniki są dobre.

Dziękuję z góry za pomoc.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS ESP FAULT- sprawdź wszystkie 4 czujniki przy kołach, przeczyść i sprawdź czy kable się nie przetarły. U mnie jeden się przetarł i wyskoczył właśnie taki komunikat.A oba te komunikaty pojawiły się jednocześnie?

Edytowane przez Matys0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Prosze o informacje. Czy ktos z kolegow mial tego typu przypadlosc i jak poradził. Czasami zaswieca sie info spradz abs esp i wowczas nie dziala abs wystarczy wyłączyc i zalączyc silnik i jest wszystko ok moge przejechac 200km i fajnie czasami 2-3km i swieci Bylam u elektryka i clip nic jemu nie pokazal. Pozdrawiam

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, na tym forum używamy polskich znaków. Przed wysłaniem proponuję przeczytać co się napisało i poprawić błędy. damiar

Edytowane przez damiar
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!