Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koszt wymiany oleju, filtrów, paska rozrządu, itp


marcelus

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post na forum, chiałbym serdecznie powitać wszystkich forumowiczów.

Teraz do rzeczy. Niedawno zakupiłem autko (Megane II phII 2007 1.5dCi) i niestety nie jestem w stanie ustalić kiedy ostatnio był wymieniany pasek rozrządu. Dzwoniłem do ASO i do serwisu, który ostatnio był wbity w książce i okazało się, że u nich wymiana nie była robiona (ostatni wpis przy ok 140 tys. km - teraz jest już 175 tys.) Sprzedający zapewniał, że był robiony właśnie w okolicach 150 tys ale z racji tego, że nie mogę tego potwierdzić postanowiłem dokonać wymiany. Cena jaką usłyszałem za samą robociznę w jednym z trójmiejskich warsztatów wbiła mnie w ziemię. Wymiana paska rozrządu, paska osprzętu, rolek napinających do tego przy okazji oleju, filtra oleju, filtra paliwa i filtra powietrza to bagatela 600 zł

Czy ktoś się orientuje jak wygląda koszt takiej usługi w innych warsztatach w trójmieście, ewentualnie jak to jest u Was?

 

Dzięki i pozdrawiam

Marcel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jak na trójmiasto to wcale nie wygórowana cena, zważywszy na zrobienie prawie pełnego przegląd, sam możesz na portalu aukcyjnym sprawdzić koszt części do tego z 200zł za robociznę dolicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci, że za tanio, u mnie w M1ph2 sam rozrząd (pasek, 2 rolki i koło) bez osprzętu plus robocizna po znajomości 670zł, w innym warsztacie za to samo plus osprzęt i pompa wody 1100zł, więc mało chcą, nawet podejrzane to dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pcz_07 - napisałeś plus robocizna, więc nie bardzo rozumiem czy 670 zł zapłaciłeś za części z robocizną czy za samą robociznę? U mnie te 600 zł to sama robocizna bez części. No ale wnioskując z powyższych wypowiedzi to chyba się trzeba będzie przyzwyczaić do takich cen (to nie maluch :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd książkowo co 120kkm, a zalecane co 90kkm... dziwne, że "wymieniał" przy 150kkm. Filtr powietrza i kabinowy wymienisz sam. Podjedź do ASO i niech Ci wycenią wszystko, później porównasz sobie robociznę z prywatnymi. Części w przypadku ASO oczywiście lepiej kupić samemu. Do 31 lipca w ASO -25% na części i robociznę przy wymianie rozrządu (z pompą wody wychodzi ok 1100-1200zł), a do 10 sierpnia 300zł rabatu przy zakupie części za 950zł w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kataryniarz dzięki za info, niestety nie miałem możliwości aby wyrobić się do końca lipca, ale umówiłem się już w innym serwisie gdzie koszt wymiany rozrządu (oryginalny plus pompa, pasek osprzętu, itp) razem z częściami to ok 1000 zł - ile wyjdzie dokładnie to się niedługo dowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo wklejam kartę przeglądów wygenerowaną w programie Moje Renault

Logo Renault

Karta przeglądu

 

Nuevo Mégane Sedan

 

Nr VIN VF1LMSEC

 

Rejestracja :

PROGRAM PRZEGLĄDÓW TWOJEGO AUTA

CZYNNOŚCI, KTÓRE NALEŻY WYKONAĆ PRZY DANYM PRZEBIEGU LUB PO UPŁYWIE OKREŚLONEGO CZASU, COKOLWIEK NASTĄPI WCZEŚNIEJ Po każdych (km) lub przy

W okresie gwarancji należy przestrzegać programu przeglądów, okresów międzyobsługowych oraz norm dotyczących używanych produktów i materiałów eksploatacyjnych. Podane informacje dotyczą kraju, w którym pojazd został zakupiony. W przypadku użytkowania pojazdu poza krajem, w którym został zakupiony, prosimy o skontaktowanie się z lokalnym przedstawicielem marki. 1 rok 2 lat(a) 3 lat(a) 4 lat(a) 5 lat(a) 6 lat(a) 7 lat(a) 8 lat(a) 9 lat(a) 10 lat(a) 11 lat(a) 12 lat(a)

Przegląd Renault 20000

Wymienić olej silnikowy 20000

Wymienić filtr kabiny 20000

Wymienić filtr oleju 20000

Wymienić filtr powietrza 40000

Wymienić filtr paliwa 60000

Wymienić płyn chłodzący 120000

Wymienić płyn hamulcowy 120000

Wymienić pasek rozrządu i rolki 160000 lub po 7 latach eksploatacji

Wymienić pasek akcesoriów i rolki 160000

Wyczyścić i sprawdzić układ klimatyzacji

Edytowane przez pit-men
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, możesz sprawdzić w książce serwisowej jaki jest zapis i jaką masz wersję mocy - może to coś wyjaśni.

 

Skan z mojej książki serwisowej - zalecenia dla wszystkich silników diesla.

 

ksiazka.jpg

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja Expression 1.5 dCi 105 CV eco2 i wszystkie dane zostały wygenerowane automatycznie w " Moje Renault " po wpisaniu nr.VIN .Tak że ja sam nic sobie nie dopisywałem uaktualniam tylko przebieg samochodu . Książkę serwisową ma po Hiszpańsku gdyż z tamtego rynku samochód był sprowadzony przez sieć Renault ale jak będę miał trochę więcej czasu to może p.Google mi to przetłumaczy .

Edytowane przez pit-men
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wymiana rozrządu po 90 tyś, która była zalecana w silnikach 1.5 dci M2 była ze śmiesznie niskim przebiegiem.

Żadne konkurencyjne auto nie miało tak niskiego przebiegu do wymiany rozrządu.

Renaule chyba troszkę zmądrzał i ten sam silnik ale w M3 już ma wymianę rozrządu po 160 tys km.

No , ale przeglądy są nie co 30 tys , a co 20 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!