Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Reduktor Zavoli


888EX888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam reduktor Zavoli i przejechane na nim ponad 100kkm. Moje pytanie co jaki przebieg wymiana reduktora? Jak sprawdzić stan reduktora? Czy jeśli wymienię na taki sam wystraczy przepiąć przewody czy są jeszcze jakieś kalibracje na śróbkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ustawić ciśnienie śrubką.

Do tego reduktora zestaw naprawczy (membrany) kosztuje około 60 zł.

Lepiej zregenerować ten co masz, a zaoszczędzoną kasę wydać na następne tankowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że po regeneracji reduktor wytrzymuje krócej niż nowy oryginalny. Jakie są Wasze doświadczenia. Czy regeneracja to skomplikowany proces? tzn. widziałem gdzieś poradnik ze zdjęciami jak to zrobić ale zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Co do ustawienia ciśnienia to ustawiam na jakąś konkretną wartość czy odczytuje przed regeneracją/wymianą i ustawiam po na takie samo? Kolejne moje pytanie dotyczy listwy wtryskowej. Mam Magic Jet'a i przejechane około 90kkm czy trzeba powoli myśleć o nowej listwie? Jakie są objawy "kończącej" się listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regeneracji zavolaka cudów nie ma, rozkręcasz, czyścisz i skręcasz w odwrotnej kolejności. Magic Jety masz na bank do wymiany, efektów praktycznie możesz nie widzieć, ale dawkowanie ma każdy inne. Polecam regfasty tanio i dobrze. Ciśnienie takie jak przed regeneracją. Po regeneracji strojenie od początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z trwałością membran regenerowanych do oryginalnych, taka sama? Co do listwy to może i głupie pytanie ale skoro nie czuć, że listwa pada to po co wymieniać? miałem na samym początku Valteka ale tam po prostu zaczął się zacinać jeden z wtrysków a wtedy czuć było od razu ale w takim przypadku jak wszystko działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK kupiłem za waszą radą regfasty i zestaw naprawczy reduktora. O ile z założeniem regfastów nie będzie problemu to proszę o poradę co do reduktora. Jest gdzies na necie bardzo fajny poradnik jak rozebrać ten reduktor ale nie ma w nim jednej rzeczt, konkretnie odłączenia i podłączenia węży z płynem chłodniczym. Pytanie moje w którym miejscu spuścić płyn żeby zpuścić go z parownika i po ponownym podłaczeniu parownika jak odpowietrzyć instalację tak aby w parowniku lub wężach nie został pęcheżyk powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!