Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie odnośnie wtryskiwaczy.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam autko z silnikiem megankę 2005r 1.5 dci 105KM miałem wcześniej clio tez 1.5 dci czytałem na forum clio ze wlewa się jakiegoś czyściciela ale nie napisali jakiego? więc jakiego mam wlać czyściciela? i ile tego? oraz napisali ze co tankowanie setke, mixolu do baku na lepsze smarowanie wtryskowego układu paliwa, nic ogólnie nie dolewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już silnik zjechany to nic nie pomoże...

jak już chcesz wlewać, to nie lej mixolu (dużo popiołu zostaje!!) tylko masz specjalne oleje do 2T, np. ORLEN 2T semisyntetic lub czerwony CASTROL 2T. zakup se w aptece dużą strzykawę 200 ml i taką full strzykawę na pełny bak możesz zawsze lać. gwarantowane że nic się nie stanie.

za mixol nie odpowiadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ślinik nie zjechany pytam tak po prostu bo znalazłem takie info na forum clio dotyczące 1.5 dci, a to 200ml to wlać do baku benzynowego normalnie? lepiej chyba wlać do baniaczka 5L ropy i tam 200ml żeby się wymieszało i wlać te 5L do zbiornika i resztę do pełna na stacji normalnie,bo jak wleje te 200ml jakoś do zbiornika to te 200ml to jest nic i zostanie na ściance od zbiornika prędzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam Forte Advanced Diesel Fuel Conditioner - więcej info na www.forte-nwe.pl

 

Środek stosowany m.in. w ASO, czyści i konserwuje elementy układu wtryskowego oraz spala się bezpopiołowo, posiada normę paliwową - podczas czyszczenia z użyciem zbiornika zewnętrznego stosowany w czystej formie - bez dodatku paliwa (pojazd zostaje uruchomiony na samym preparacie i pracuje na nim do czasu zużycia zastosowanej dawki - ok 1h na biegu jałowym), wrażenia po zastosowaniu...

...cóź to trzeba zobaczyć

 

Dodawanie oleju silnikowego do paliwa faktycznie powoduje wzrost cząstek stałych w spalinach i można sobie narobić kłopotów.

Edytowane przez OE Reniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej silnikowy do paliwa :notacrook: gdzie tak piszą ;)

...więc czym jest olej do silników dwusuwowych - nie jest pewnego rodzaju olejem silnikowym?

na pewno nie jest on dodatkiem do paliwa, nadal jest olejem który ma za zadanie..........itd, w silnikach dwusuwowych

Edytowane przez OE Reniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!