Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak uzyskać najlepszy efekt Blue Vision?


Rekomendowane odpowiedzi

Mrarek: naginasz troszeczkę cierpliwość innych ,przecież KD jasno określa jaki kolor powinny mieć światła , z tego co pamiętam (bardzo dawno zdawałem na prawko) to światła ,mogą być białe lub żółte selektywne (cokolwiek to znaczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie chcę wyciągu - chce przepis. bo każdy gada NIE WOLNO NIE WOLNO. ale gdzie to pisze, że nie wolno?

ja wiem, że jest zapis w Art 66 ust. 4.

Zabrania się:

(..)

3) umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie,

 

jest tu jasno napisane o świetle błyskowym.

teraz koleś sobie zamontuje niebieskiego mocnego LEDa na końcówce wycieraczki lub antence i co - wolno czy nie wolno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrarku w kodeksie tego nie znajdziesz, bo określa to rozporządzenie. Ale i w nim nie znajdziesz, że nie wolno (czepiam się słówek - wiem), a jedynie jakie wolno. No i w tych jakie wolno nic o niebieskich, różowych czy czarnych ;-) nie ma.

Przy okazji - ja bym jeszcze tolerował różne przeróbki - gdyby ich jedynym celem miała być poprawa warunków jazdy. Nie akceptuję jednak samoróbek mających na celu buraczany wygląd (buraczany w mojej ocenie) kosztem jakości oświetlenia. Ile razy widziałm golfa z niebieskimi światełkami (nawet nie oślepiały bo i jak) gdy w nocy przed autem była tylko jakaś plama światła o zasięgu 3 metry przed. Co on widzi jak jedzie?

Po drugie skąd w ogóle się wzieło przekonanie, że ksenony świecą na niebiesko?

Jeszcze mi się przypomniało jak wchodziły ksenony to można było kupić niebieskie kondony zakładane na żarówki by mieć odpowiedni "look".

Ile wtedy poczciwych maluchów miało ksenony. Dzisiaj "burakom" dali lepsze narzędzie - żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tunningiem optycznym jest tak jak z makijazem u kobiet. Nie wszystkie tego potrzebuja ale niektore dobrze sie z nim czuja. Grunt zeby nie przesadzic...:)

Moja sugestia:

Kup sobie Philips X-treme vision. Będziesz miał ładnie doświetloną drogę i ładny biały kolor.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Osramy CB mają ładniejszą barwe Philips BV są bardziej różowe, HID o barwie 4300k po wypaleniu maja barwe zblizona do tych żarówek lub są odrobine bardziej białe

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!