Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak uzyskać najlepszy efekt Blue Vision?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam... chciałbym uzyskać jak najlepszy efekt świateł blue vision.

Doradźcie mi jakie żarówki powinienem kupić aby uzyskać właśnie efekt niebieskiego światła...

powiem szczerze że na początek kupiłem postojówki W5W marki philips blue vision

i powiem szczerze że na postojówkach nie ma żadnego efektu z tymi żarówkami.

Czy wystarczą wymiana samych żarówek czy jednak aby uzyskać najlepszy efekt powinienem wymienić również

klosze...

 

Klosz jaki posiadam to:

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/75/25/53/2475255376

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci OSRAM COOL BLUE H7 Mam takie właśnie założone i efekt jest przyzwoity. Dają bardzo mocne białe światło wpadające w niebieski.

 

Dodano: 06 sie 2012 - 12:29

Dokładna nazwa to Osram COOL BLUE INTENSE XENON LOOK

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś założone w coupecie Philips blue vision ultra H7. Efekt był przyzwoity, bardzo ładne biało-niebieskie światło. Niestety trwałość była do d... wytrzymała jakieś 3 miesiące. Przy koszcie zakupu 95zł+ wysyłka przeszedłem na marketowe. Trwałość podobna a koszt 30zł za komplet. W megi II ze względu na proces wymiany nie chce mi się bawić w eksperymenty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok... ale z tego co wiem w naszym cudownym kraju jest pewne ograniczenie co do barwy

podobno światło nie może być jaśniejsze niż 6000k... postaram się znaleźć coś więcej na temat

tego przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co wiem w naszym cudownym kraju jest pewne ograniczenie co do barwy

I całe szczęście, bo byłoby, że "każdy ..... na swój strój"

Światła zewnętrzne nie są dla Ciebie ale dla innych użytkowników drogi i powinny być znormalizowane.

To nie Ciebie one będą razić i oślepiać, tylko tych z przeciwka. Za wszelkie odstępstwa od normy i zmiany koloru powinni automatycznie i kategorycznie dowody rejestracyjne zabierać. Przymusowo laweta od miejsca zatrzymania. Do przeglądu w celu stwierdzenia poprawności oświetlenia, po załatwieniu czasowego pozwolenia na przejazd. Odechciało by się samowolnych oślepiających, wieśniackich choinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówce w całej rozciągłości aczkolwiek sam kiedyś kupowałem takie żarówki - wystarczy sprawdzać przy zakupie czy mają homologacje dopuszczająca do poruszania się po drogach publicznych i będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien - ale czy myślisz, że Ci którzy montują w smerfastycznym kolorze żarówki - lub co gorsza - jakieś chińskie pseudo ksenony (HID) liczą się z innymi użytkownikami drogi? Niestety - wątpię.

Jedyne pocieszenie - że taki szmelc wytrzymuje krótko - a kosztuje stosunkowo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwa jak barwa ale ustawienia świateł mnie wnerwia co to za problem pozakładać prawidłowo żarówki? Lepiej walić po oczach jadącym z przeciwka niż wydać 10zł na właściwe ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat OSRAM COOL BLUE INTENSE Mają 4200Kelvin'a i są w pełni dopuszczalne. Jeśli chodzi o podróbki ( tesco, biedronka itp. ) To faktycznie ich barwa i jasność światła może znacznie dużo odbiegać od norm dopuszczalnych w polskim prawie. Polecam te żarówki, jeżdżę na nich prawie od roku, i nie ma różnicy w barwie światła, świecą takim samym światłem jak w dniu zakupu. W przeciwieństwie do Philips Night breaker Plus które żółkną po około 2 miesiącach, i świecą bardzo kiepsko. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien - ale czy myślisz, że Ci którzy montują w smerfastycznym kolorze żarówki - lub co gorsza - jakieś chińskie pseudo ksenony (HID) liczą się z innymi użytkownikami drogi?

Niestety nie, tu nie liczy się nic poza tym:

po to aby mieć jakiś ciekawy efekt

Nawet dobre oświetlenie drogi przed autem w nocy nie ma znaczenia,

byle były najfikuśniejsze światła pod remizą, inni użytkownicy drogi się nie liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla wielu liczy sie wygląd, a bezpieczeństwo schodzi na drugi plan, Ja tego nie popieram, raz że wygląda wieśniacko, a dwa utrudnia to jazdę nie tylko mi ale i innym użytkownikom.

Edytowane przez sekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!