Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

osłona silnika Megane II CC fl


Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mam Megane II CC po fl, data produkcji listopad 2007, silnik 1.6 16V 82kW

kilka miesięcy temu rozwaliłem dolną osłonę silnika, chciałbym kupić nową, jednak nigdzie nie mogę jej znaleźć. Każdy mi mówi (nawet salon Renault - sprawdzane po numerze VIN), że jest taka sama jak w normalnej Megane czy w Scenic, ale to niestety nieprawda.

dodam tylko, że moja Megane została kupiona w Austrii, ale to chyba nie ma wpływu

Czy może ma ktoś z Was jakieś inne doświadczenia w tym temacie?

czy może ktoś jest w stanie mi powiedzieć, gdzie mogę dostać osłonę do mojego Renault?

Wielkie dzięki!

Pozdrawiam!

Austriakcc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jest taka sama jak w normalnej Megane czy w Scenic, ale to niestety nieprawda.

Czy możesz to jakoś uzasadnić? Takie "suche" stwierdzenie do mnie nie przemawia. Tym bardziej, że Meganki od spodu są identyczne, o ile dobrze pamiętam, to różnica może być w przypadku różnych silników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem osłonę, która teoretycznie (według sprzedawcy) powinna pasować do mojego silnika do Megane II (nieważne jakie nadwozie)

 

ale moja oryginalna jest szersza i jest montowana na 6 a nie na 4 śruby

wymiary mojej oryginalnej osłony:

szerokość przy zderzaku około 98 cm

szerokość za silnikiem około 71 cm

posiada 6 otworów mocujących

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są faktycznie różne. Kiedyś też szukałem ogólnie do Megane II, ale wydawała mi się jakaś inna. Później znalazłem do CC i jest ona szersza i dłuższa. Ma też chyba 2 mocowania więcej. Ostatecznie jednak nie kupiłem, tylko poprawiłem zamontowanie swojej za pomocą klipsów do papieru (trochę wisiała z jednej strony). Szukaj na Allegro aż trafisz... Ja mam model przed liftem, tutaj chyba nie ma różnicy.

Edytowane przez Czacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!