Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tapicerka na fotelach


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy z przyczyn różnych zastanawiam się nad zmianą tapicerki na fotelach w mojej megi (dziura z boku fotela). Mam pytanko czy ktoś już robił takie manewry? Czy może ktoś polecić jakiegoś ogarniętego tapicera w Wawie? Jestem także ciekawy czy ASO sprzedaje np samo obicie foteli. Na allegro są co prawda całe komplety foteli ale stan ich nie jest raczej najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taką diurę w boku lewego fotela, kumaty tapicer na moim regionie ogarnał to w dwa dni, materiał dobrał idealnie coś z palety VW, uzupełnił gąbke tu i ówdzie, i za wszystko zapłaciłem 70 pln. O cenę pokrowca w ASO lepiej nie pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość zmiany całych obić wraz z pianką nie ruszając całego stelaża?Tzn.chodzi o to że mam okazję kupić ładne fotele w skórze ale są od anglika a chciałbym zostawić moją regulację fotela.Jak wiadomo angliki mają z drugiej strony regulację podnoszenia fotela.A może samo obicie idzie wymienić?Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość zmiany całych obić wraz z pianką nie ruszając całego stelaża?

Tak się teraz zastanawiam...

Jakby zdjąć całą tapicerkę i przełożyć ją na stelaże obecnych foteli, to chyba powinno zagrać. W końcu tapicerka powinna być identyczna, różnica jest raczej w stelażach.

Nie wiem, ale chyba powinno to zagrać, pod warunkiem, że przekładasz tapicerkę prawą, na prawą, lewą na lewą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zdjęcie i założenie obić na stelaże nie jest skomplikowane ,raczej upierdliwe(spinki tapicerskie) :notacrook: Nie wiem jak w MegII bo w MegI stelaże są symetryczne tzn. miejsce na regulacje jest z obu stron tak jak i miejsce do mocowania poduszek.Co do obić to niestety w wersji angielskiej trzeba zaszyć otwór po regulacji lędzwiowej i zrobić z drugiej strony.Gąbka zostaje na swoich miejscach (poduszki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też zamierzam wymienić tapicerkę (półskóra) siedziska fotela kierowcy w GS II ph II. Celem jest pozbycie sie przetarć na siedzisku od strony drzwi. ‘Nową’ mogę za free wziąć z podobnego modelu (puknięty, poducha boczna fotela wywalona, ale tapicerka i gąbka siedziska jest cacy).

Krzemyk101 - jak Ci idzie?

Koledzy, meganelapua - jakieś materiały, zdjęcia, linki, wskazówki? Przy robocie porobię fotki i opiszę krok po kroku, ale Wasze doświadczenie na pewno ułatwi mi robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obić to niestety w wersji angielskiej trzeba zaszyć otwór po regulacji lędzwiowej i zrobić z drugiej strony.

Tak, to prawda, ale zawsze można prawy fotel przełożyć z anglika. Będzie regulacja wysokości i regulacja podparcia lędźwiowego.

Natomiast na fotelu kierowcy (obecnym) wymienić jedynie tapicerkę i wtedy wyciąć otwór na podparcie lędźwiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co z tapicerką drzwi?Z tylnymi nie powinno być problemu ale z przednimi już gorzej,chodzi o to że angole mają przyciski od el.szyb na prawych drzwiach a więc ani lewe ani prawe nie będą pasować.Pozostaje chyba tylko dobrać materiał i zrobić u fachowca czy może macie jakieś inne pomysły?Pozdrawiam.

 

Dodano: 07 wrz 2012 - 20:32

A czy różnią się czymś fotele i tapicerka drzwi z wersji ph1 a ph2.Ja mam ph1 i mogę kupić całe wnętrze z wersji po lifcie ale nie wiem czy będzie pasować?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!