Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przednia prawa szyba


Rekomendowane odpowiedzi

Od szyby kierowcy jest ten przekaźnik (zaznaczony na zielono):

pre_1347478392__c4b0a853.jpg

Koszt samego przekaźnika, to 70 zł (zamiennik).

Od szyby pasażera wydaje mi się, że ten (zaznaczony na zielono):

pre_1347478537__c4b0a853.jpg

Mówię, że mi się wydaje, ponieważ nie opuszczała mi się szyba pasażera (od strony kierowcy, od pasażera działało ok), obmierzyłem przekaźnik i nie działała w nim cewka. Wymieniłem, i szyba dalej nie działała, ale po przeczyszczeniu kostki od przełącznika w drzwiach kierowcy, szyba odżyła.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Witam!

No więc tak - próbowałem walczyć z nie działającą szybą sam, teraz proszę o pomoc. Co zrobiłem:

-wszystkie kostki i styki wyczyszczone, instalacja tam gdzie miałem dostęp to sprawdziłem kable

-ucbic wyciągnięte, niektóre lutowania poprawione, przekaźniki posprawdzane, natomiast przy naciskaniu przycisku od szyby pasażera nie słychać takiego cyknięcia z modułu komfortu, jak przy używaniu szyby kierowcy

-silnik działa

-po podaniu 12v wprost z akumulatora szybą ładnie chodzi, nic się nie blokuje itd

-prąd w obu gniazdach przycisków jest

 

Co jeszcze powinienem sprawdzić? Jeśli jest to przypadek beznadziejny, to czy istnieje w miarę bezpieczny sposób na obejście teraźniejszej instalacji i przywrócenie szyby do życia? Z góry dzięki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź listwę pod siedzeniem kierowcy. Jak tam coś ugnije i uleci (a np. ze szczotki po odśnieżania wrzuconej do schowka w podłodze zbiera się wilgoć) to szyba nie chodzi...

Edytowane przez mirecc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to tak niechlujnie napisałem...

Miałem podobny problem z szybą pasażera. Niby wszystko sprawne a szyba nie działała. Też wyczerpały mi się pomysły na naprawę we własnym zakresie i auto trafiło do elektryka. Diagnoza była prosta, ugnite i zaśniedziałe styki na listwie przyłączeniowej pod fotelem kierowcy. Powodem była wilgoć prawdopodobnie ze szczotki, którą odgarniałem zimą śnieg z auta. Wrzucałem ją po użyciu do schowka w podłodze pod nogami kierowcy. Elektryk polutował przewody i szyba ruszyła. Podobny problem miał kolega w Scenicu, opowiedziałem mu o moim przypadku więc i on dobrał się do listwy pod siedzeniem kierowcy i też miał tam ugnite przewody. Ja mam Megane II i mam schowek w podłodze i to on przyczynił się do gromadzenia wilgoci a u kolegi w Scenicu były to welurowe dywaniki. Całą zimę wilgotne i to od wody z solą. A sól to wróg numer jeden dla miedzi!

Sprawdź listwę, może u Ciebie też tam jest wilgotno i przewody cierpią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc i tą wiązkę sprawdzę. Pytanie jeszcze takie - jeśli ucbic ('98, 1.6e) ma sprawdzone przekaźniki, to czy przy obsłudze szyby pasażera powinno być słychać przekaźnik? Sam już nie wiem jak to do końca jest rozwiązane. Niby w schematach jest przekaźnik, ale gdzieś czytałem, że w tym przypadku i modelu na przekaźniki się nie patrzy. Niestety tematu nie umiem znaleźć ponownie, więc pytam. Proszę o jeszcze jakieś pomysły, bo poza wiązka pod fotelem kierowcy sprawdziłem już chyba wszystko. Ewentualnie jakiś magik-elektryk może ma pomysł jak podłączyć to inaczej (np już przerabiał taki temat)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!