Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

powiększanie otworu pod triflexa


logolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie pytanko:

czym grozi powiększanie otworu w standardowym Scenicu I pod antenę Triflex.

Czy można to spaprać, czy mogą z tego wyjść jakieś problemy?

A może da się zamontować jakąś antenę typu Triflex w miejsce fabrycznego otworu?

 

 

Pytanie do osób które miały Triflexa. Jak z radiem poza miastem? Zauważyliście pogorszenie odbioru na słabszych stacjach.

 

Wiem, wiem.. są różne opinie na temat tej anteny ale powiem Wam że nie chce mi się tuż po wyjechaniu z garaży wychodzi z auta i zakładać antenę (Sirio ML 145 chyba)

i po 15 minutach znowu ją chować. Ostatnio wygląda to tak że w ogóle jej nie zakładam, tylko jak jadę gdzieś poza miasto. Dlatego potrzebuję jakiegoś innego rozwiązania.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaprać wszystko idzie na dobrą sprawe :notacrook: Rozwierć tylko rozsądnie, potem zabezpiecz to jakoś przed korozją i daj ładnie do okoła jakimś uszczelniaczem (sylikon sobie odpuść) i będzie wszystko grało ;)

Ja chciałem się w to bawić, skończyło się na tym, że kupiłem Sirio T3-27 na magnesie i jest delikatnie pochylona, więc wjeżdżam bez zdejmowania anteny, a zasięg jest konkretny ;)

Edytowane przez brudijr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam sirio turbo 1000 na starszym sceniolu i sirio turbo 800 na sceniolu drugim. Obydwie są składane na przegubie kulistym po popuszczeniu o 1/4 obrotu wokół osi anteny.

Anteny są składane tylko jak do garaży wjeżdżam. Na parkingach nawet ich nie chowam. Są za krótkie w porównaniu z ML-kami, wiec mało atrakcyjne by wzbudzały zainteresowanie. Jak trafi się wandal chcący cos zniszczyć, to co innego zniszczy przy aucie jak anteny nie będzie. Wolę by wyżył się na antenie za 100 zł z drobnymi, wiec pozostaje na aucie, niejako na wabia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam antene triflex byla ona montowana w zakladzie car audio to ci nie powiem jak to jest z montażem. Natomiast co do odbioru radia jest super, nic nie gorzej w porownaniu do anteny OE. Co do CB, jeżeli chcesz używać tylko do ostrzegania się przed miśkami wystarczy spokojnie. Jak chcesz prowadzić nocne polaków rozmowy nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!