Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na ile wystarczają amortyzatory w M3?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jechałem po drodze, która miała sporo przełomów, górek, dołków, "typowa polska droga ".

Zauważyłem jakby gorsze prowadzenie auta , mam wrażenie że kiedyś lepiej przylegało do tego typu podłoża.

Tak się zastanawiam, czy to może już czas na amortyzatory?

Auto ma przebieg 140 tys km.

Czy ktoś już wymieniał w Megane3 amortyzatory, ile wytrzymują ?

Ja jeżdżąc kiedyś Megane 2 , zrobiłem 200 tys km i amortyzatory były w bardzo dobrym stanie , a tu w tym aucie coś mi nie pasuje :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wylal tyl przy 200kkm ale przod byl suchy tylko po zmianie zero reakcji czyli pusty w srodku. Poza tym kpl to prawie 600 zl za dobrej jakosci amorki co jest niska suma w porownaniu do tego co przynosi zmiana

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obejrzałem amortyzatory przednie.

Jeden jest cały mokry w oleju, więc będzie wymianajego , nie wiem , czy profilaktycznie ten z drugiej strony też nie wymienić

Zastanawiam się , czy wymieniać też na olejowe jakie były do tej pory , czy może lepiej na pneumatyczne?

Które są lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywista sprawa, żeby wymieniać parami.

ale.... inne części są stosunkowo tanie, klocki np są poniżej 100 zł ( zamienniki).

Klocki , czy tarcze to zmienię sam, ale amortyzatora to nie dam rady. ;(

Sprawdziłem w serwisie, że amortyzator na przód kosztuje około 360 zł, wymiana prawie 400 zł, czyli razem około 750 zł.

Jak bym chciał wymienić komplet , to wyjdzie z 1,5 tys, mało nie jest , a tym bardziej przygnębia sytuacja, że auto ma dopiero 2 lata , a tu już takie koszty.

A że ten model auta jest stosunkowo młody, to nie mogę nigdzie znaleźć tańszych zamienników, które np. do megany2 są już poniżej 200 zł.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje auto, Twoje życie, jak chcesz, ale nie pytaj potem, dlaczego auto ściąga, albo coś się tłucze.

Poza tym nikt nie każe Ci kupować amortyzatorów po 360 zł w serwisie, możesz kupić tańsze, a i z wymianą też nie jest tak tragicznie.

I zdecydowanie polecam poszukanie tańszego warsztatu. 1500 zł wymiana dwóch amortyzatorów to chyba jakaś paranoja.

Amortyzator kupisz już od 270 zł, za wymianę nie powinni wziąć więcej niż 50-80 zł za stronę.

Znam warsztaty gdzie, przy kupnie amortyzatorów montaż jest gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o,

nie bądź taki tajemniczy , ze znasz tani warsztat i miejsce gdzie można kupić tańsze amortyzatory do M3 i je taniej wymienić.

Tu śmiało możesz podzielić się wiedzą , wszyscy użytkownicy forum na tym skorzystają, a ja będę pierwszy.

Ja wręcz czekam na taką informację, i żeby ten warsztat najlepiej był w Legionowie. :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozumiem, że kupno amortyzatorów do MIII jest kosztowne z racji modelu.

Znalezienie w internecie sklepu oferującego części do MIII nie jest jakimś problemem.

Ja znalazłem amortyzatory KYB za 270 zł na przednią oś w iparts.pl

Pewnie jakby poszukać to znajdzie się inne w tańsze lub w podobnej cenie.

Zawsze pozostają tradycyjne sklepy, które niejednokrotnie, co wynika z mojego doświadczenia, oferują części po niższych cenach niż to co jest w sklepach internetowych.

Wymiana amortyzatorów nie jest sprawą skomplikowaną i gwarantuję Ci, że nie zapłacisz więcej niż 100zł na stronę, a przypuszczam, że dużo mniej. Zrobi to każdy kumaty mechanik. Możesz to nawet zrobić samodzielnie, warunek konieczny, musisz mieć ściski do sprężyn.

Tak się teraz zastanawiam, ale przy tej wymianie warto by wymienić łożysko McPersona i górną poduszkę amortyzatora.

Zawsze możesz zapytać w ASO ile kosztują części, kupić i wymienić w innym warsztacie.

W jednym warsztacie zaoferowali mi wymianę w cenie amortyzatora, dystrybutor Monroe, w drugim chyba 60 zł za stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie co podałeś, to są amortyzatory , ale tylko gazowe, w związku z tym trzeba by wymienić oba.

Może to i dobry pomysł.

Chciałbym jeszcze się zorientować , które są że tak powiem "lepsze" gazowe czy olejowe?

Oryginalnie w M3 na przodzie są olejowe, co się zmieni jak zmienię je na gazowe?

 

Tu są parametry tego amortyzatora gazowego:

Amortyzator - KYB Kod: 339724

Renault MEGANE III Kombi (KZ0/1) (od 2008.11) 1.5 dCi (KZ0C) 90KM

Informacje:

Zawieszenie: dla pojazdów bez wzmocnionego zawieszenia

Dodatkowe informacje:

Lokalizacja w aucie: Oś przednia

System tłumienia drgań zawieszenia: dwururka

Rodzaj amortyzatorów: gazowy

Typ amortyzatora: rozpórka zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt zakupu amorków KYB olejowych plus poduszek i odbojników wyniósł mnie w sklepie 550zł plus 150zł wymiana. W amortyzatorach gazowo olejowych jak się uszkodzi amorek to od razu nie ma tłumienia (bo gaz sobie ulatuje), przy olejowych można jakiś czas pojeździć.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że olejowy jest bardziej niebezpieczny od gazowego , szczególnie na przodzie , bo jak olej tryśnie na tarczę hamulcową, to jeszcze dodatkowo tracimy hamowanie auta.

Ale to tylko moje czarne wizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko moje czarne wizje.

Niewątpliwie to tylko czrne wizje. Zresztą w amorku gazowym do tłumiena drgań jest zastosowany olej.

Gaz tworzy tylko dodatkową poduszkę na dnie amorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te amortyzatory KYB jednak nie pasują do M3 , coś z zamocowaniem jest nie tak , dobrze, że to nie ja je zamawiałem , tylko warsztat, ale chyba udało im się je zwrócić do sklepu.

Skończyło się na wymianie na oryginalne amortyzatory za 700 zł za komplet, plus 180 zł wymiana.

Usługa zrobiona poza ASO, czas wymiany obu sztuk około godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!