Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylne lewe drzwi nie ryglują się


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pięknie.

 

Szukałem, ale nie znalazłem na forum odpowiedzi na mój problem ;)

Od tygodnia tylne lewe drzwi nie ryglują się po wciśnięciu przycisku w klamce (HF) nie reagują nawet na sterowanie z karty.

W związku z powyższym jestem zmuszony blokować manualnie (pokrętło na śrubokręt z boku...)co jest dość irytujące. Podczas blokowania drzwi centralnym... nie słychać w nich działanie zamka (pyknięcia). ;)

Po ręcznym zamknięciu można je otwożyć od środka no ale nie po to ma się HF żeby blokować drzwi śrubokrętem

Ma może ktoś pomysł jak ten problem opanować we własnym zakresie ;) :notacrook:

Edytowane przez Trebor69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Psikałem i nic to nie dało. A po zdjęciu tapicerki zobaczyłem jakie jest paskudne dojście do mechanizmu zamka i trochę mi ręce opadły. A raczej nie należę do "otempiałych" manualnie :)

Miałem (skrytą) nadzieję że może ktoś z Forumowiczów miał podobny problem i za czyjąś radą nie będę zmuszony do błądzenia :notacrook:

 

Dodano: 07 wrz 2012 - 20:22

Czyżbym był jedyny z takim problemem :)

Dodam tylko że przycisk centralnego w klamce działa normalnie. Tylko nie ryglują się te nieszczęsne drzwi :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

może trochę po fakcie, ale jeśli jeszcze nie rozwiązałeś problemu to mogę trochę pomóc bo miałem podobny przypadek notabene w tym samym czasie, tylko jakoś dawno nie zaglądałem na forum.

Mi padło ryglowanie w prawych tylnych drzwiach, nie mam co prawda HF, ale podejrzewam, że zasada działania wszystkich zamków jest podobna.

Najprawdopodobniej padł Ci silniczek (zwany często siłownikiem), który odpowiada za ryglowanie zamka. Najprościej i najszybciej będzie zmienić cały zamek (rzekomo są nie do naprawienia - opinia kilku mechaników), kupując odpowiedni używany (ważne ile pinów ma wtyczka) oczywiście w dobrym stanie (koszt od 30 do 70zł), fabrycznie nowy w serwisie ponad 600zł (nie wiem za co) bo za ok. 200zł można kupić całe drzwi z zamkiem w prawdzie używane ale w dobrym stanie. Kupiłem używkę założyłem i wszystko działa.

Ponieważ lubię sprawdzić dlaczego coś padło by wiedzieć na przyszłość to i teraz na spokojnie mogłem zająć się swoim zamkiem wiec go rozebrałem i okazuje się, że nie taki diabeł straszny i mój egzemplarz da się uratować ponieważ silniczek się nie spalił.

Na tym poprzestanę bo szczególy techniczne budowy zamka i silniczka to już dłuższa historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym poprzestanę bo szczególy techniczne budowy zamka i silniczka to już dłuższa historia.

Ciekaw jestem tej historii :oops:, a jakby pojawiła się w postaci manuala(pdf) to byłoby super. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam

Dzięki pjon za informację (dodała otuchy ;)).

Tak się poskładało że na razie nie mam możliwości (czasu)aby rozebrać zamek ale jak coś uda mi się zrobić, to dam znać na forum :)

Pozdrawiam

 

Dodano: 30 wrz 2012 - 17:20

UDAŁO SIĘ :D

Właśnie Samodzielnie naprawiłem "nierozbieralny" zamek :D

Problemem był nie działający silniczek (jeden z dwóch...pjon... miał rację :D ), jednak po oczyszczeniu komutatorka powrócił do życia.

Porobiłem trochę fotek podczas naprawy i jak znajdę trochę czasu, to zmontuję jakąś instrukcję obrazkową (na miarę moich możliwości ;) )

 

Czas naprawy 2h... :P

Edytowane przez Trebor69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Oto obiecana "instrukcja" naprawy zamka (jak w temacie).

Wybaczcie mi lakoniczność opisów, ale to moje pierwsze takie "dzieło". Mam nadzieję że komuś się przyda... <czerwona>

 

Naprawa ryglowania zamka drzwi tylne lewe..pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!