Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane I nierówno pracuje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Mam problem z autem Megane Classic I 2.0 8v ben+ gaz.

Problem dotyczy pracy silnika, nierówno pracuje na jałowych obrotach-na 1 cylindrze inaczej pracuje tak powiedział kolega mechanik dodał także ze nie ma co szukać usterki mechanicznej ciśnienie było mierzone jest ok a zacząc od elektroniki tzn czujniki itp.Opisze w skrócie jak auto chodzi, po odpaleniu silnik trzyma obroty 500+- silnikiem lekko trzęsie najgorzej jest z rana dojeżdzajac np do skrzyżowania hamujac i wzucajac na luz potrafi zgasnac i tak przez chwile dopuki auto tak jakby się nie "rozgrzeje" na benzynie jak i na gazie chodzi tak samo, wczoraj facet oglądał silnik i stwierdził ze czujnik powietrza jest walnięty ten znajdujący sie w układzie dolotowym rura jest obklejona tasma szara tuz przed czujnikiem i stwierdzil ze wczesniejszemu wlascicielowi strzelil gaz i ją uszkodzil i podrodze ten czujnik twierdzil tez ze po odpieciu kostki od czujnika auto nie powinno miec reakcji na gaz a po odpieciu chodzi tak samo jak na podpietym, dodam jeszcze ciekawostke taka ze dosc czesto jak juz auto chwile pochodzi zacina sie coś i dojezdzajac do swiatel i wzuceniu na luz auto potrafi trzymac obroty 1,5-2k wystarczy dodac lekko gaz i wraca do normy. Niewiem juz gdzie szukac usterki, bardzo był bym wdzięczny jak by ktos sie wypowiedzial z góry dziekuje i przepraszam za bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam f3r, więc:

- czujnik temperatury dolotu mam odpięty, więc odpada

- sprawdziłbym czujnik temp silnika

- "zacinające" się obroty - przepustnica do czyszczenia

 

Jakie świece, jakie kable?

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepustnice czyściłem takze to nie przez to, moze ktos się dolączy do tematu i pogłówkuje. :notacrook:

 

Dodano: 27 sie 2012 - 18:35

przepustnice czyściłem takze to nie przez to, moze ktos się dolączy do tematu i pogłówkuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć świece i zobacz jak wyglądają elektrody. Jak będą czarne, problem jest w mieszance benz.-pow. W takim wypadku zresetuj komputer silnika (odłącz na ok. 30 min. klemę masową od akumulatora). W między czasie przeczyść szczotką drucianą świece i wkręć z powrotem w silnik. Po tym zabiegu nie jeździj na gazie przez ok. 10-50 km, tylko na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!