Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

SCENIC KOMUNIKAT SERVICE SPRAWDZ WTRYSK


Gość lukasz2125

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz2125

Witam

Chciałbym opisać swój przypadek może komuś pomogę.

Posiadam renault Scenic 1.5 dCi 106 km 2006 lift przebieg 160 tys.

Do chwili zdarzenia wszystko było ok., autko chodziło bezbłędnie.

Ogólnie jestem bardzo z niego zadowolony ale mała usterka spowodowała rozstrój nerwów i wyczyściła mój portfel, dlatego chciałbym opisać przypadek, który mnie spotkał a może ocali to parę złotych innym.

Przy jeździe na 6 lub 5 biegu ponad 120 km na godzinę pojawił się lekki zapach spalin, autko szarpnęło i pokazał się komunikat, service sprawdź wtrysk.

Po odłączeniu akumulatora błąd zniknął wraz z problemem. Po pół roku to samo znów odłączony aku i tak 5-6 razy wreszcie przy każdej próbie rozpędzenia samochodu komunikat powracał.

Działo się to miedzy 120-160 km na godzinę. Dodam jeszcze, że przy wystąpieniu komunikatu auto wchodzi w tryb awaryjny.

Traci na mocy niezmiernie, coś jakby turbina odmówiła posłuszeństwa.

Mechanicy odsyłali mnie jeden do drugiego. Sprawdzone zostały: pompo wtryski turbina.

Oględziny na kompie wykazały problem z powietrzem dolotowym.

Wymieniony został przepływomierz ( dobry zamiennik ok 600zł.) serwis 1050.

Układ powietrza wyczyszczony. Zawór EGR wyczyszczony. Filtry wymienione a komunikat dalej się pokazywał.

Mechanicy sugerowali, że to pompa paliwa, ale ta kosztuje do tego modelu kilka tys. a używki się nie opłaca kupować, bo i tak droga a nie wiadomo, na co się trafi.

Mechanicy rozkładali ręce. Jeden z nich, który wszystko posprawdzał po zakończonej pracy sam nie wiedział, co jest nie tak, ale zasugerował - może to czujnik?

Zdesperowany zadzwoniłem do serwisu mały czujnik cena 581zl. Kupiłem BOSH za 300 zł i wymieniłem sam (jedna śrubka) ------przyczyna czujnik ciśnienia doładowania.

Jeszcze jedna rada. Gdy autko odmówi posłuszeństwa i zapali się kontrolka STOP, uszkodzony wtrysk zatrzymaj auto to popukaj w taki zawór na pompie paliwa.

Lubi się przycinać. Problem w tych samochodach jest taki, że jeśli nawet zapali się kontrolka wtrysków nie oznacza to, że musisz wymienić lub naprawić wtrysk może to być pompa paliwa, turbina, zawór czujnik albo jakiś niestykający kabelek.

Przy takich problemach nie radze jeździć po mechanikach, ale znaleźć jakiegoś bardzo dobrego elektryka samochodowego, który krok po kroku dojdzie, jaka jest przyczyna.

Pozdrawiam użytkowników Megane i Scenica i życzę wytrwałości.

 

 

lapka2.gif

Regulamin Może i pomożesz ale najpierw zapoznaj się z regulaminem forum i popraw TEMAT i POST

UFF - poprawiłem - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego się [CENZURA] nie da czytać :notacrook:

wyczytałem, że wyczyszczone filtry :)

 

Trochę kulturalniej proszę. :)

Proszę także nie bawić się w moda. :)

W lewym dolnym rogu jest przycisk do raportowanie i proszę z niego korzystać ;)

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!