Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek w tylnej lampie


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Nie miałem jeszcze okazji wymieniać żarówek w reflektorach w swojej renacie.

O ile z przodu mniej więcej ogarniam co trzeba zrobić,dzięki temu,że jest dość dobry dostęp i dobrze opisane w instrukcji,o tyle z tylną lampą za cholerę nie daję sobie rady,a nie chcę niczego urwać.

Jak dla mnie instrukcja w tej kwestii jest dość naprawdę uboga w jakiekolwiek wskazówki ;]

 

Czy ktoś posiadający megane III,mógłby porobić zdjęcia z całym procesem wyjęcia tylnej lapmy?

Byłbym wdzięczny :notacrook:

 

Dodano: 01 wrz 2012 - 12:16

Nikt nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Grand Tour są jeszcze te na klapie mocowane na 1 śrube (uważać trzeba żeby nie wpadła do klapy)i na dwóch kołeczkach z których trzeba ją wyszarpnąć delikatnie.

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Plusik idzie :notacrook:

Kurczę,fajnie,że to tylko ta jedna nakrętka jest. Bo u mnie w instrukcji jeszcze o jakieś drugiej była mowa i mnie to zmyliło,więc nie ruszałem tamtej co by niczego nie rozdupczyć ;)

 

Jeszcze będę musiał rozkminić jak wymienić te w lampie w tylnej klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy udało ci się wyjąć tę lampę? W instrukcji jest rzeczywiście mowa o tej plaskikowej śrubie zakończonej kulką i jeszcze jakiejś jednej nakrętce. Próbowałem dziś z lewą lampą i po odkręceniu śruby z kulką lampa nie wychodzi. Czy trzeba ją wysunąć, coś jeszcze odkręcić, pociągnąć (jak mocno)? Na filmie jest pokazana prawa lampa. Czyżby z lewą było inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Serio nikt jeszcze nie odkrecal tylnej lampy? Dodany film jest niejasny, bo ja już wykreciłem 2 śruby (te kulki) i lampa dalej trzyma jakby przyklejona a nie chce niczego urwać jeśli jest tam jeszcze więcej śrub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem żarówki tydzień temu :)

Odkręcasz do końca tę śrubę, która jest głęboko, a tę łatwo dostępną wykręcasz prawie do końca.

Jak już ją odkręcisz pchasz ją (drugą ręką przytrzymuj klosz od zewnątrz) i wtedy lampa powinna wyskoczyć z zatrzasku/mocowania.

Jeśli wyskoczy, to wykręcasz tę śrubkę do końca i od zewnątrz wyciągasz lampę.

Warto mieć osobę do pomocy, bo potem ciężko jest wyciągnąć oprawkę żarówek z klosza za pomocą jednej ręki.

Składanie w odwrotnej kolejności.

Najwięcej czasu zabiera wkręcenie tej śrubki, która jest głęboko schowana.

Ciężko jest wycelować i ją później wkręcić.

Mi chyba więcej czasu zajęło składanie wszystkiego, bo rozkłada się to dość szybko.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

a co z kombi ? Próbuje wyjąć tylną lampę z klapy bagażnika i idzie jak krew z nosa. Instrukcja nie podaje dokładnych informacji :/

Odkręciłem jedną śrubę trzymającą tą lampę i nie chce wyjść :/ boje się że uszkodzę lampę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa z klapy bagażnika łatwo nie wychodzi. Od strony krawędzi klapy zamocowana jest na dwóch kołkach osadzonych w gumowych otworach. Niestety trzeba ciągnąć do siebie. Innej metody nie znalazłem.

 

U mnie problem był ze stroną, która musiała być lekko uderzona. Druga poszła bez większych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mojej Megi III hatchback muszę własnie wymienić żarówkę pozycyjną w tylnej klapie. Od spodu klapy zdemontowałem tę klapkę i odkręciłem jedną śrubkę, którą widać. I co dalej? Jest jeszcze jakieś mocowanie? Bo starałem się wyciągnąć lampę ale nie chciała wyjść. Nie chciałem jej za mocno szarpać aby nic nie uszkodzić.

Jak najlepiej wyciągnąć tę lampę?

A i jeszcze co z przewodami, które dochodzą do klosza z boku (cały czas piszę o lampie w klapie bagażnika)? Trzeba je odczepiać przed wyciąganiem lampy czy nie?

Dzięki za info.

 

Dodano: 03 maj 2017 - 21:22

Już sobie poradziłem. Dwie śrubki i lampa wychodzi elegancko. Trzeba tylko trochę szarpnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

W Clio III otwierasz klabę bagażnika i na lampie masz 2 lub 3 śruby typu torx - odkręcasz, a potem jak w M3 musisz siłą (ale z wyczuciem) pociągnąć do siebie. Jak mnie pamięc nie myli, to oprócz śrub lampa trzyma się jeszcze na 2 bolcach (lub 1 nie pamiętam, bo wymieniałem żarówkę jakieś 2 lata temu). Tapicerki w bagażniku nie ruszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Cześć,

 

próba wymiany żarówki P21/4W zakończona niepowodzeniem...

 

postępowałem wg manuala, czyli (załącznik)

obraz.thumb.png.9953960e4f9565e65c6ae23a40190f7b.png

 

Jak widać na obrazkach lampa trzyma  się tylko na dwóch śrubach (torx)

obydwie wykręcone

Jednak lampa nadal nie chce zejść.

Tak jakby coś ją trzymało pośrodku..

Filmu na YT nie mogę zlokalizować.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!