Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej w okolicy świec


Armin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i proszę o pomoc!! a mianowicie w mojej reni mam ja od roku w okolicy śliec gromadzi się olej (a dokładniej w okolicy 4 gara):notacrook: Z tego co się dowiedziałem od mojego zaprzyjaznionego mechanika to jest wina uszczelki pod deklem zaworów.Czy to prawda??Czy może jest inna przyczyna?? a dodam ze olej wymieniam dwa razy w roku z racji dużych przebiegów co 10tyś na pełen sysntetyk elfa.N ie pali ani grama oleju od wymiany do wymiany mam stały poziom!!nie kopci na biało ani czarno:A Miał ktoś juz taki przypadek?? Doszły mnie słuchy ,że jest problem tego typu iż zamiast uszczelki jest silikon czy jakos tak i wymiana nie jest tak prosta jakby się wydawało!!ponoć pokrywa trzyma wałki co powoduje rozebranie rozrządu i wymiane na nowy;( a ja mam kompletny remont silnika za sobą wraz z całym osprzętem ;) dałem za to prawie 3000zł i nie widzi mi sie wymiany rozrządu na nowy to generuje dodatkowy koszt prawie 800zł;) Wiec prosze o pomoc jak ugryść ten temat . Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod deklem zaworów.

Może, ale prędzej na pokrywce odstojnika oleju lub odpowietrzniku, gumowej rurce biegnącej od odstojnika do puszki filtra powietrza.

A Miał ktoś juz taki przypadek??

Jest to już opisane na forum, :notacrook:

jest silikon czy jakos tak i wymiana nie jest tak prosta jakby się wydawało!

Tak to prawda, ale każdy mechanik sobie z tym poradzi.

pokrywa trzyma wałki co powoduje rozebranie rozrządu i wymiane na nowy;

To też prawda. Ale możesz wymienić tylko pasek i uszczelniacze wałków rozrządu, pasek i uszczelniacze nie powinny kosztować więcej niż 100zł, robocizna to już zupełnie inna sprawa.

Trzeba zacząć od zdjęcia plastikowego kolektora, wtedy będzie dokładnie widać skąd cieknie i czy trzeba rozbierać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ta ostatnia 4

która to jest świeca ? 4-ta od rozrządu? A cewka?

A po tym dopisku to już nic nie rozumiem :notacrook:

Daj zdjęcie.

Do poczytania

http://megane.com.pl/topic/32424-olej-na-silniku/page__p__253754__hl__odma__fromsearch__1#entry253754

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To leje się od góry, z pokrywy odstojnika oleju.

Jak pisałem wyżej, zdejmij plastikowy kolektor dolotowy, będzie widać skąd się dokładnie leje.

Ja na 95% obstawiam, że właśnie stamtąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje za pomoc:)jutro mam wolne wiec z rana zobacze i jak co sie odezwe pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

 

Dodano: 03 wrz 2012 - 17:48

Przemo miałeś raczje. Olej sączył się z pod odmy.Dałem 100zł za uszczelnienie sylikonem i wszystko jest ok. Dzięki

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!