FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Brak nawiewu Scenic II - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Brak nawiewu Scenic II

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   bartek2 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:1,9 dci
  • Przebieg (tys.km):40

Napisano 29 październik 2007 - 12:51

Mimo ze duzo na ten temat tu juz napisano to mam pytanie.Czy to mozliwe zeby w samochodzie ktory ma dopiero 40tys przebiegu padl wentylator?Sprawdzilem bezpieczniki,sa dobre.Probowalem dotrzec do dmuchawy ale to raczej rzecz niemozliwa bez wiekszego uszkodzenia plastykow.Zakladam ze dmuchawa jest gdies za schowkiem ale demontaz teg wlasnie nie jest taki prosty.Jestesmy 1000km od domu i musimy za tydzien jakos wrocic.Bylbym wdzieczny za wskazowki.
Jak wyjac schowek od strony pasazera?
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   artursekowski 

• Silnik:1.9 dci 2003
  • Przebieg (tys.km):86

Napisano 29 październik 2007 - 19:28

Witam.Parę dni temu byłe w serwisie z podobnym problemem.Diagnoza była taka że padł rezystor dmuchawy (koszt z robocizną 350 zł.)Raczej nie polecał bym Ci samemu demontować schowka.Widziałem jak to robili w serwisie i rozkręcania trochę jest zanim wyjeli schowek.Sam rezystor znajduje się z lewej strony schowka ( za nim) w górnej części.Jest to takie małe urządzonko z radiatorem.

Załączone pliki

ARTUR
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   bartek2 

Napisano 30 październik 2007 - 09:07

Dzieki,nic mi chyba innego nie pozostalo jak odwiedziny w serwisie.Chociaz wczoraj podczas jazdy nawiew zaczal dzialac.I pewnie zastrajkuje w najmniej odpowiednim momecie.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   artursekowski 

Napisano 30 październik 2007 - 12:05

jest to typowy objaw uszkodzonego rezystora.u mnie też tak samo się działo (raz działało a raz nie).Jeśli chcesz to dam Ci namiary na człowieka który regeneruje takie cudeńka (koszt 120 zł.)
ARTUR
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   bartek2 

Napisano 31 październik 2007 - 08:53

Dzieki,ale gdzie to by mialo byc?
A tak przy okazji to czy probowales juz kiedys wymienic bezpiecznik ale w tej skrzynce ktora znajduje sie przy akumulatorze.Moim zdaniem jest to zupelnie nieudane rozwiazanie.I aby wyciagnac ktorys z tamtych bezpiecznikow to trzeba sie niezle nagimnastykowac.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   artursekowski 

Napisano 31 październik 2007 - 11:31

Z tego co się dowiedziałem to Karlino koło koszalina.Trzeba by było skontaktowac się z tym człowiekiem i on poda namiary gdzie wysłać rezystor.Co do bezpieczników to żeczywiście jest to nie udane rozwiązanie ale nie do wykonanie.Ważne jest to że jak się otworzy skrzyneczkę to trzeba ją dobrze zamknąć żeby się woda nie dostała ponieważ są tam jeszcze przekaźniki które są bardzo wrażliwe na wodę (chyba to sie nazywa modół zabezpieczeń i połączeń).Służę wrazie czego obszerną instrukcją.
ARTUR
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   bartek2 

Napisano 01 listopad 2007 - 08:10

Ok jakby cos to pytam od razu u Ciebie co i jak.Dzieki.
Na razie nawiew dziala wiec go nie bede ruszal a jak padnie kiedys calkiem to juz mniej wiecej wiem teraz w co udezyc.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   roadrunner75 

• Auto:Megane II Grandtour
  • Silnik:1,5 dCi K9K722
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 04 listopad 2007 - 14:23

Niedawno kupiłem Megankę II, też w niej brak nawiewu. Czy rezystor o którym piszecie z Scenica też jest w Megance? Jeśli tak to z którego miejsca jest dostępny i jak go wymontować?.......pozdrawiam
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   artursekowski 

Napisano 04 listopad 2007 - 17:21

Na 100 %
ARTUR
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   bartek2 

Napisano 05 listopad 2007 - 10:14

Zbyt wiele Ci tu nie pomoge ale zobacz za schowkiem od pasazera.Ale wydaje mi sie ze gdzies o tym tu juz pisali przy meg 2.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   roadrunner75 

• Auto:Megane II Grandtour
  • Silnik:1,5 dCi K9K722

Napisano 05 listopad 2007 - 20:26

Przeglądnąłem wiele postów ale nie znalazłem informacji o lokalizacji tego rezystora....dzięki za chęci. Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-11-11, 09:41 ]
Witam ponownie! Znalazłem w swojej megance 2 źródło problemu z nawiewem. Jeśli ktoś potrzebuje takiej informacji to chętnie podzielę się wiedzą
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   whaa 

• Silnik:1.6 115KM

Napisano 20 listopad 2007 - 23:33

witam!
ciesze się, że znalazłem odpowiedni pościk.
Widzę, że to mozliwe żeby coś się działo w świeżym aucie bo u mnie własnie dziś padł i nie odzywa się wentylator a przebiegu mam 28tyś km :) w takim razie wiem w co uderzać ale chyba nie ominę serwisu. Jak cos się u mnie wyjaśni to oczywiście dam znać. Dodam, że nie wykluczam, że gazownicy mi coś spaprali mimo, że robocizna instalacji gazowej była wykonana bardzo fachowo i pol roku temu...

dodaję: wentylator raz chodzi a raz nie... cały czas czekam na wyjaśnienie problemu.

[ Dodano: 2007-11-28, 19:28 ]
problem zniknął ale kosztowało mnie to 800zł!!! (za rezystor i robocizne) musze was ostrzec, że taki uczciwy dealer znajduje się w stolicy na bartyckiej.... w dodatku ja lepiej wiedziałem co co jest problemem niż oni. Pozdrawiam i życze braku problemów z nawiewem.
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   admor 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:AR156
  • Silnik:2.4jtd
  • Przebieg (tys.km):130000

Napisano 26 kwiecień 2008 - 20:30

Witam
Zdjąłem dzisiaj schowek i nie wiem za bardzo ktory rezystor powoduje uszkodzenie wentylatora po lewej mam jakies dwie kostki do ktorych idzie podłaczenie. Moze mi ktos doradzic za co sie zabrac?
Z gory dzieki Pozdro :P
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Liso 

• Auto:Scenic III
  • Silnik:1.9 dCi FAP

Napisano 27 kwiecień 2008 - 09:19

artursekowski - gdybyś chciał naprawić ten rezystor ze zdjęcia to może mój opis Ci pomoże - koszt <10zł. Instrukcja TUTAJ
pozdrawiam
Michał L.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   admor 

• Auto:AR156
  • Silnik:2.4jtd
  • Przebieg (tys.km):130000

Napisano 27 kwiecień 2008 - 13:09

Dzieki Liso za pomoc :P

[ Dodano: 2008-04-29, 23:50 ]
Kupiłem nowy tranzystor (nieco mniejszy niz orginał) do tego pasta i wszystko zrobione tanio i szybko :P
Jeszcze raz dzieki bardzo Liso :P
0

Udostępnij ten temat:

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3