Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak nawiewu Scenic II


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wczoraj padł nawiew.W ogóle nic nie wieje.Wybrałem się wczoraj do Gliwic i przez całą drogę mordowałem się w gorącu. :evil: A w środę podczas jazdy było chwilowo czuć jakąś spaleniznę.Miałem małego stracha co to mogło być,ale niby wszystko było ok,aż do wczoraj. :-/ Prawdopodobnie pojadę potem do ASO niech kombinują z naprawą tego,bo ja nie mam ostatnio zbyt dużo wolnego czasu,żeby bawić się z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na angielskim forum koleś pokazywał dostęp do tego rezystora poprzez demontaż cyfrowego panelu prędkości. Tam wkładał łape i można go dosięgnąć. Tyle że to dotyczyło samochodów z kierownicą po prawej - po lewej nie znam nikogo kto by tak próbował. Możesz być pierwszy. Jeśli się zdecydujesz daj znać bo napewno dostęp jest kulturalniejszy niż od dołu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to zajęło trochę więcej czasu ale to jest zależne chyba od gabarytów :mrgreen: i zdolności manualnych właściciela autka. Dzięki za pomoc.

Wymieniłem cały modół, kosztował 212zł.

PS. Nie wiem czy da się to naprawić ale jak będę miał trochę czasu to sprubuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra panowie ale jak w takim razie wypięliście dwa kable (czerwony i czarny) zasilające wentylator kabiny skoro nie są na wtyczce ?

Przecież dostęp do tego rezystora (po demontażu schowka) jest i tak bardzo utrudniony bo trzeba leżąc na podłodze auta nieźle wyciągać ręce aby tam dostać, no chyba że ktoś wcześniej przed wami naprawiał już rezystor i na kablach wentylatora zamontował wtyczkę - wtedy zgoda można to zrobić szybciej (ale te 30 min to chyba tylko wymiana rezystora na inny bo naprawa (przelutowanie termika) też niemożliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. W moimrezystorze jest tylko jedna wtyczka a oprócz niej z samego rezystora wychodzą 2 kable prosto do dmuchawy. Nie ma ich jak wypiąć jak tylko przeciąć i zarobić wtyczkę (tak zresztą robią elektrycy - jak już zrobiłem to zgadałem się z takim jednym co potwierdził) w przeciwnym razie trzeba zdejmować górną częśc deski rozdzielczej żeby mieć dojscie do dmuchawy i tam dopiero wypiąć wtyczkę :mrgreen:

Być może w nowszych typach tak jest ale w moim 2004 r jest tylko jedna wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!