Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak nawiewu Scenic II


Rekomendowane odpowiedzi

Mimo ze duzo na ten temat tu juz napisano to mam pytanie.Czy to mozliwe zeby w samochodzie ktory ma dopiero 40tys przebiegu padl wentylator?Sprawdzilem bezpieczniki,sa dobre.Probowalem dotrzec do dmuchawy ale to raczej rzecz niemozliwa bez wiekszego uszkodzenia plastykow.Zakladam ze dmuchawa jest gdies za schowkiem ale demontaz teg wlasnie nie jest taki prosty.Jestesmy 1000km od domu i musimy za tydzien jakos wrocic.Bylbym wdzieczny za wskazowki.

Jak wyjac schowek od strony pasazera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Parę dni temu byłe w serwisie z podobnym problemem.Diagnoza była taka że padł rezystor dmuchawy (koszt z robocizną 350 zł.)Raczej nie polecał bym Ci samemu demontować schowka.Widziałem jak to robili w serwisie i rozkręcania trochę jest zanim wyjeli schowek.Sam rezystor znajduje się z lewej strony schowka ( za nim) w górnej części.Jest to takie małe urządzonko z radiatorem.

post-1420-1193682481_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,ale gdzie to by mialo byc?

A tak przy okazji to czy probowales juz kiedys wymienic bezpiecznik ale w tej skrzynce ktora znajduje sie przy akumulatorze.Moim zdaniem jest to zupelnie nieudane rozwiazanie.I aby wyciagnac ktorys z tamtych bezpiecznikow to trzeba sie niezle nagimnastykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to Karlino koło koszalina.Trzeba by było skontaktowac się z tym człowiekiem i on poda namiary gdzie wysłać rezystor.Co do bezpieczników to żeczywiście jest to nie udane rozwiązanie ale nie do wykonanie.Ważne jest to że jak się otworzy skrzyneczkę to trzeba ją dobrze zamknąć żeby się woda nie dostała ponieważ są tam jeszcze przekaźniki które są bardzo wrażliwe na wodę (chyba to sie nazywa modół zabezpieczeń i połączeń).Służę wrazie czego obszerną instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem wiele postów ale nie znalazłem informacji o lokalizacji tego rezystora....dzięki za chęci. Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-11-11, 09:41 ]

Witam ponownie! Znalazłem w swojej megance 2 źródło problemu z nawiewem. Jeśli ktoś potrzebuje takiej informacji to chętnie podzielę się wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam!

ciesze się, że znalazłem odpowiedni pościk.

Widzę, że to mozliwe żeby coś się działo w świeżym aucie bo u mnie własnie dziś padł i nie odzywa się wentylator a przebiegu mam 28tyś km :) w takim razie wiem w co uderzać ale chyba nie ominę serwisu. Jak cos się u mnie wyjaśni to oczywiście dam znać. Dodam, że nie wykluczam, że gazownicy mi coś spaprali mimo, że robocizna instalacji gazowej była wykonana bardzo fachowo i pol roku temu...

 

dodaję: wentylator raz chodzi a raz nie... cały czas czekam na wyjaśnienie problemu.

 

[ Dodano: 2007-11-28, 19:28 ]

problem zniknął ale kosztowało mnie to 800zł!!! (za rezystor i robocizne) musze was ostrzec, że taki uczciwy dealer znajduje się w stolicy na bartyckiej.... w dodatku ja lepiej wiedziałem co co jest problemem niż oni. Pozdrawiam i życze braku problemów z nawiewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Zdjąłem dzisiaj schowek i nie wiem za bardzo ktory rezystor powoduje uszkodzenie wentylatora po lewej mam jakies dwie kostki do ktorych idzie podłaczenie. Moze mi ktos doradzic za co sie zabrac?

Z gory dzieki Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!