Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaślepienie zaworu EGR od 2005 roku


meganecoupe02

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej normalne po zaślepieniu EGR to olej który jest w układzie dolotowym. Gdy EGR nie jest zaślepiony i zawór wpuszcza tam spaliny olej ulega spaleniu pod wpływem temperatury spalin gdy tych spalin nie ma to wiadomo olej tam pozostaje. lepsze to niż syf po spalonym oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju tam w sumie nie powinno być, bo jesli jest, to znaczy, że jest malutka nieszczelność i olej ucieka. U mnie jest suchutko w okolicy zaślepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być, nie wiem jak dokładnie to zrobiłeś. żeby uniknąć takich niespodzianek ja przeciąłem ośkę i wstawiłem płaską blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jakiś czas temu zaślepiłem zawór egr blaszką tak jak meganecoupe02 tylko ja nie przecinałem tej ośki sterującej zaworem wolałem pobawić się w wyprofilowanie wgłębienia w tej blaszce.dziś zauważyłem że miejsce zaślepienia jest delikatnie zapocone olejem. co to może oznaczac ?

Olej może pochodzić z turbiny. Ale skłaniałbym się bardziej na początek wyczyścić odmę. Zapchana odma powoduje wycieki oleju w różnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować zamawiać i po sprawie http://allegro.pl/77-zaslepka-egr-renault-1-9-dci-110-130-131-km-i3533246481.html . Ja już czekam . Pytanie się rodzi czy niedostanie w tyłek turbo jak ktoś ma troche wiedzy bo już różnych opini słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to temat pozamiatany w takim razie :-) Taka zaslepka załatwi sprawę bezproblemowo.

Wszystko jest w zestawie, więc samo zaślepienie to pestka :blink:

Zapisze namiary, bo aukcja kiedyś wygaśnie.

sprzedający Allegro: bram-pol

www.aditech.net.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy coś da jak zaślepie tego EGR-a skoro problemów nie robi na tą chwile i czy warto ... i czy są skutki dla turbo i innych rzeczy jak Fap. Wypowiadajcie się proszę . Dużo opini słyszałem i wole usłyszeć od was co i jak z tym Egr-em czy jest sens ruszać (zaślepiać) czy nie jak jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było problemów z EGR-em ani w lagunie, ani w megance, a mimo to zaslepiłem i tu i tu.

Na stronie producenta tych zaslepek jest nawet inormacja, że jeżeli nie ma problemów z silnikiem, to robi się to proilaktycznie i ja tak właśnie to zrobiłem.

Błędów nie mam, turbo sobie dmucha, FAP się normalnie wypala, zero niepokojących objawów. Ja bym się nie zastanawiał, tylko zaslepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy coś da jak zaślepie tego EGR-a skoro problemów nie robi na tą chwile i czy warto ... i czy są skutki dla turbo i innych rzeczy jak Fap. Wypowiadajcie się proszę . Dużo opini słyszałem i wole usłyszeć od was co i jak z tym Egr-em czy jest sens ruszać (zaślepiać) czy nie jak jest sprawny.

pomyśl w takim razie po co jest EGR i jaki skutek będzie jak odetniesz do niego dopływ spalin.

na resztę pytańn znajdziesz tu odpowiedzi na forum, bo przecież nie tylko 1,9 130 KM jest do zaślepienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na was licze że odpiszecie czy coś się morze może stać jak tylko poprawa dawki powietrza . Bo ekologia tylko przemawia przez ten EGr . A mi chodzi o turbo czy niedostanie bardziej bo mam po regeneracji ... thumb_hosting_zdjec_1381312510__egr-schemat_aditech.jpg

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!