Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala, czy ktoś wie co może być przyczyną ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z moja meganka mianowicie umyłem w niej silnik na poczatku bylo ok , postanowilem znow umyc go lepiej umylem chce odpalic , odpalił lecz zaczoł przerywac parskac itp po czym to wszystko ustalo lecz zaczela mi się świecic kontrolka od chłodnicy , przyjechalem do domu zgasiłem meganke chce ja odpalic i nic nie słychac pompki paliwa , odpalilem na krotko tzn zasililem pompke paliwa prosto z akumulatora , wszystkie styki sprawddzalem nie mam pojęcia co to może byc prosze o pomoc wiem napewno ze pompka dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki kolo zbiornika wyrównawczego sprawcdzone , kolo akumulatora sprawdzę dzis a mylem normalnie wężem nie było z byt duzoego cisnienia chcialem poprostu umyc go z kurzu

 

Dodano: 15 maj 2012 - 15:01

Po zmostkowaniu przekaznika odpala ale pompka dziala cały czas co to moze byc przekaznik ?

 

Dodano: 15 maj 2012 - 15:10

Może komputre nie podaje sygnału jak to sprawdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym jest 10.98 a na drugim 12V a na innych chyba masa jest

 

Dodano: 15 maj 2012 - 17:21

Już wiem co sie stało :) wystrzeliła mi ta cała bezwładnościówka :) autko dziala jak należy Pozdrawiam i dziękuje za pomoc ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

 

Mój samochód kręci ale nie odpala.

Znalazłem taki problem, a mianowicie pompka która znajduje się z tyłu pod siedzeniem nie dawała żadnego sygnału życia, więc ją wyjąłem i dałem pod prostownik 12V, a ta zero życia.

Może się mylę ale pompa powinna dać jakiś dźwięk lub zabrzęczeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

mam problem z uruchomieniem silnika w Megance, czytałem większość podobnych tematów na forum, poniżej lista rzeczy, które już sprawdziłem:

 

- świece + cewki - jest iskra na każdej świecy, co również eliminuje cewki jako potencjalny główny problem z odpaleniem (tak mi się wydaje, jeśli tak nie jest, proszę o wyprowadzenie z błędu)

- pompa paliwa - sprawna - słychać jej buczenie po przekręceniu kluczyka

- bezpieczniki wszystkie są OK

- akumulator kupiłem nowy

- rozrusznik normalnie kręci silnikiem

- czujnik położenia wału - wykręciłem - przeczyściłem - zmierzony miernikiem, pokazuje 230 Ohm - zamontowałem z powrotem i dalej nie odpala

 

Co jeszcze ewentualnie mogę sprawdzić, może miał ktoś podobny problem?

 

Proszę o rady, ręce mi powoli opadają...

 

PS. dodam jeszcze, że problem pojawił się nagle z dnia na dzień, w okresie jeszcze zimowym - około 2 miesiące temu. Wieczorem poprzedniego dnia normalnie odpalał, rano już nie.

Edytowane przez bcpc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!