Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala, czy ktoś wie co może być przyczyną ?


Rekomendowane odpowiedzi

mam tylko jeszcze jedno pytanie czy problem z pompka moze wynikac z zamoczenia przewodow itp. podczas mycia. nie wiem jakis przewodow, bezpieczenik itd ja nie mam pijecia o samochodach ale tata probuje cos zrobic i nic. ponadto swieci sie kontrolka z ZYGZAKIEM:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa we wszystkich Meganach jest pod tylnym siedzeniem, zamontowana w baku i raczej nie ma możliwości żeby ja zalać wodą.

Bezpieczniki po lewej stronie kierownicy, a plastikową klapką.

Ale żeby Ci pomóc potrzeba więcej informacji, przede wszystkim czy świecą się jakieś inne kontrolki, które dotychczas się nie świeciły?

Ta kontrolka z zygzakiem generalnie sygnalizuje usterkę elektroniczna, powinna gasnąć po około 3 sek po włączeniu zapłonu, bez rozruchu silnika. Jeżeli nie gaśnie to jest to sygnalizacja problemu z wtryskiem, automatyczną skrzynią biegów lub automatycznym sprzęgłem. Tyle jest w instrukcji.

Przyczyn może być wiele.

Trzeba pooglądać czy coś przy tym myciu nie zostało zalane.

Ale jeżeli auto było myte na myjni automatycznej to raczej wątpię, żeby było to możliwe.

Zacząłbym od podniesienia maski i przyglądnięciu się czujnikom czy nie są wilgotne.

Jak wyglądają przewody wysokiego napięcia.

Z Twojej determinacji wnioskuję, że stało się to nagle. Pomocne były by wszelkie informacje co się stało po myciu, jeździłaś jeszcze, czy zaraz po myciu nie chce zapalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompy właśnie nie słychać, świeci się taka kontrolka ///. jak próbuje odpalić to kręci mi silnik ale nie chce zaskoczyć:/. zaraz po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie słyszę pompki. tata niby mi sprawdzał pompkę ale może przyczyna leży w innym miejscu?

samochód to meganka coach, '97, 1,6 benzynka

dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie opisać swój przypadek 8-) w zeszłym roku również umyłem ręcznie megi, odpaliłem podjechałem pod garaż, dopieściłem szmatką :-P odpaliłem, podjechałem pod bar sie najeść (jakieś 4-5km) po pół godziny odpalam ponownie i nic, nie idzie, zonk :-? nie słychać pompki paliwa :-? na kontrolki nie zwróciłem uwagi. Odpaliłem awaryjnie na lpg, mechanicy sprawdzili bezpieczniki, itp, wszystko ok więc pozostała pompka. Mechanik dostał sie do niej, troche ją podniósł i co sie okazało, coś tam silniczek chodził ale już tak niemrawo, ledwo było go słychać, pompka nadawała sie tylko na śmietnik. Po kupieniu nowej wiadomo wszystko działało jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

w sobotę miałem identyczny problem jak koleżanka. Po włączeniu zapłonu nie było słychać pompki paliwa, nie zgasła też kontrolka usterki elektrycznej która normalnie po 2-3 sekundach gasła. Komputer przestał gadać, nie dawał sygnałów na wtryski, na cewki ani pompkę paliwa. Stało się to także po umyciu samochodu. najprawdopodobniej było tak: woda dostała się przez mocowanie anteny radiowej na dachu do środka samochodu, a pod anteną znajduje się odbiornik podczerwieni od centralnego zamka/ immo . byłem w warsztacie lecz niestety nie dadzą się rady połączyć z kompem żeby być pewnym że to od tego świeci się kontrolka usterki elektrycznej (pomarańczowa lampka 'EKG') teraz walczą z unieszkodliwieniem Immo. :mrgreen: Mam nadzieje że uda się je obejść i nie będzie to kosztowało fortunę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ten sam problem w Scenicu

Sprawa wygląda tak : paliwo jest (mało, ale JEST, ponad rezerwą), pompa chodzi, paliwo podaje bankowo. Przy rozruchu "kopie" w jeden cylinder, tzn tylko jeden gar słychać, brzmi tak jak by chciał zapalić, już załapywał, ale nie miał siły. Paliwo jest, sadzi paliwem w wydech aż smród leci... Oczywiście prąd też jest.

Jedyne co, to ktoś życzliwy podgiął mi lekko do góry podszybie po stronie pasażera. Jednak do tej pory nie miałem problemów z odpalaniem, więc raczej wątpię żeby nagle wleciała tamtędy masakryczna ilość wody i unieruchomiła silnik. Dodam że auto do tej pory nie sprawiało problemów, jedyne co to ostatnią deszczową noc spędziło na dworze (ale to i tak nie pierwszy raz...)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

moj scenic 1,9 dci 2001 nie odpala, z tego co zaobserwowalem po przekreceniu stacyjki.nie wlaczaja sie swiece zarowe,ani kontrolka silnika rozrusznik kreci dobrze ,a pod maska widze ze paliwo nie dochodzi do pompy jaka moze byc tego przyczyna lub przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnięta pompka paliwa może być. Po przekręceniu kluczyka słychać buczenie pod maską?

Jak nie, to sprawdź czy napięcie dochodzi do pompki paliwa (jest w okolicach prawego przedniego koła). Jak tam nie ma napięcia, to sprawdź przekaźniki pod maską.

 

W załączniku rozpiska bezpieczników.

Bezpieczniki.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!