Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Śruba dachowa do mocowanie poprzeczek/relingów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem do Megane poprzeczki dachowe (wersja 5drzwi). Wszystko ładnie i pięknie za dobrą kasę ale tu zaczęły się problemy.

W mojej Megane po wyjęciu zawleczek (zabezpieczeń) okazało się że miejsca mocowań poprzeczek są lekko skorodowane i zardzawione :P

Poczyściłem sobie WD-40 i zacząłem na sucho wkręcać śruby by zobaczyć czy wejdą itd.

 

W pierwszym mocowaniu się ukręciło.... i część śruby wpadła do środka na kurtynę powietrzną (musiałem demontować poł podsufitki by wyjąć). I to nie ukręciła się śruba montażowa tylko ta któa jest w dachu: w dachu jest jest śruba kołnierzowa M10 z łbem sześciokątnym i gwintem wewnętrznym M6 :D

 

Pojechałem do ASO - po chwilowych poszukiwaniach znaleźliśmy odpowiednią śrubę.

Nr fabryczny ASO 77 03 002 540

 

Renault_Megane_R_4ba8998d7ff01__82832_zoom.jpg

 

KOSZT 24 zł!!

 

Wziąłem dwie (jedną w razie co) bo tyle było na magazynie głównym Renault! Potem ukręciłem kolejną śrubę ale miałem tę drugą na wymianę :D Na koniec śruba mi się zapiekła w trzecim mocowaniu i musiałem ciąć :D ale nie miałem juz kolejnej.

 

Jako iż wykupiłem z magazynu Renault obie śruby dostępne w PL haha zwracam się o pomoc - czy ktoś wie gdzie mogę taką śrubę poza ASO kupić?? Bo ASO musi sprowadzać śruby z Francji.........

 

Dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Shymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zakładałem bazę bagażnika to też miałem ten sam problem. Doszło jeszcze że zaślepki pourywałem i jakoś je potem wydłubałem ze środka. Z gwintem poradziłem sobie w ten sposób, że nagwintowałem środek gwintownikami M6.

Shymek te śruby, które kupowałeś w ASO albo są zamontowane w dachu są przelotowe całe czy zaślepione od spodu? I jaką mają długość?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko: łeb 8mm, kołnierz 1mm i reszta 19mm co daje całkowitą długość 3 cm :D

 

Z zewnątrz to normalna śruba M10 z kołnierzem i łbem sześciokatnym - taką łatwo dostać. Ale już nagwintowaną wewnatrz nie :D Nagwintowałbym sam ale te w sprzedaży to "kupa". Zresztą ja już w twardości srub też nie wierzę bo mając śruby o twardości 10,9 które miały iść do skrzyni biegów ukręciłem kluczem imbusowym.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podpinam się do tematu bo czuję, że mogę mieć podobny problem. Będę montować boxa dachowego, na razie zakupiłem belki bazowe firmy CRUZ.

Okazało się, że od nowości nie miałem gumowych zaślepek w tych śrubach i 2 są skorodowane lekko od zewnątrz, podejrzewam, że w środku

to wszystkie są skorodowane. Ale przelotowe nie mogą być bo by woda się lała do środka, no może ciekła bo to małe otworki.

Wkręciłem 2 nakrętki na próbę od tego zestawu i wkręcanie szło z oporami, gwint na nakrętkach został w zasadzie uszkodzony. Ciekawe jak to wygląda w śrubach. Podejrzewałem inny układ zwoi na gwincie (nie metryczny w megance) ale to chyba niemożliwe.

Jeśli ktoś ma namiary na sprzedawcę tych śrub w rozsądnej cenie to niech tu napisze.

 

[

Edytowane przez Yupikayey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam w eleganckie, czyściutkie i zdrowiutkie otwory po spełniające dobrze swoje zadanie zaślepkach dałem 4 śuby M6 dobrane ładnie na długość (ale nie pamiętam już ile). A używam ostatnio oryg. belek bazowych. Bardzo ładnie się wkręciły a potem wykręciły a potem kolejny raz wkręciły, moim zdaniem to zwykły metryczny, teraz patrząc po zdjęciu na górze dałem chyba całkiem sporo dłuższe niż oryginalne ale skoro się tyle wkręciły :)

Edytowane przez zaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!